Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jaskra u młodej osoby

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anita89



Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 13, 2013 1:42 pm    Temat postu: Jaskra u młodej osoby Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam 24 lata wykryto u mnie jaskrę cisnienie w oku 24. Badanie hrt na prawe oko 5, lewe 7, prócz tego łzawienie napadowe. Czy do końca zycia muszę brac krople ? czy są potrzebne jakies inne badania stwierdzające rodzaj jaskry?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Paź 14, 2013 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, decyzję o tym jak masz brać krople i przez jaki czas, podejmuje specjalista u którego podjąłeś leczenie. Nie uzyskałeś tam odpowiedzi na twoje pytania? Z tego co wiem, to do możliwych badań diagnostycznych jaskry, zaliczamy:

- tonometria,
- tonografia,
- gonioskopia,
- perymetria,
- badanie tarczy nerwu wzrokowego,
- pachymetria,
- oftalomaskopia,

To są wszystkie prawdopodobnie możliwe badania do wykonania, dzięki nim uzyskasz 100% informacje na temat rodzaju jaskry i sposobu leczenia. Jednak, porozmawiaj o tym jeszcze raz ze swoim specjalistą, powinieneś dostać odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jamaica



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 7:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a na dobrym sprzęcie Ci robili to ciśnienie oka? bo mi wyszło za wysokie ciśnienie w oku, a później na innym aparacie wyszło w normie, bo ten drugi był dokładniejszy, a różnica wynikała z grubości rogówki, bo podobno mam gruszą niż jest norma, ale przynajmniej jaskrę mi wykluczyli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agatka13



Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 09, 2015 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz wątpliwości dotyczące swojego leczenie, spróbuj skonsultować sie u innego lekarza, przecież to twoje zdrowie i to ty decydujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kora11



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie jaskra to choroba, z która da się żyć. Generalnie najlepiej trafić na dobrego specjalistę , który określi podłoże choroby i wybierze odpowiednie leczenie ja polecam [zakaz reklamy na forum]. Polecam moja znajoma jest bardzo zadowolona i leczy się właśnie na jaskrę. Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastka2
Spamer


Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja ciocia przechodziła zabieg na jaskrę w [zakaz umieszczania reklamy i linków na forum] zajrzyj i poczytaj o szczegółach, w każdym razie ciocia wszędzie poleca to miejsce i jest bardzo zadowolona z efektów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zacma11



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 08, 2016 12:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spoko, od wieku 18 lat mieżę się z jaskrą. CIężko stwierdzć na jakim jest to stadium, ponieważ w klinice nie są w stanei stwierdzić jednoznacznie, czy jest to jaskra, czy taka uroda oka. Nam moje to jaskra. Zauważyłem to przez objawy, ale mogę się mylić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
optoagnieszka



Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konieczne w określeniu, czy mamy do czynienia z jaskrą jest przeprowadzenie dodatkowych badań np. oceny dna oka, pachymetrii i tych podanych wcześniej przez Pastę. Początkowo objawy mogą przypominać związane z jaskrą, a wysokie ciśnienie mogą być np. powstać w wyniku urazu - ciśnienie oczne może wzrosnąć nawet kilka miesięcy po urazu - choroby czy niektórych leków.

W tak młodym wieku radzę zwrócić się po diagnozę do dobrego okulisty, który zleci dodatkowe badania i metodę leczenia. Wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe jest symptomem jaskry, ale nie musi jej oznaczać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group