Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jaki to rodzaj wyprysku?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
egalisse



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Usedom
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 9:10 pm    Temat postu: Jaki to rodzaj wyprysku? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem: nie jestem w stanie zidentyfikować rodzaju wyprysku występującego od kilku lat, a to raczej nie trądzik (nie ma charakterystycznych dla niego czerwonych krost, intensywności i "zakresu terytorialnego", poza tym mam "aż" 21 lat).

Oto objawy:

-najpierw pojawia się miejscowe uczucie ucisku i w tym punkcie wybrzusza się drobna, powoli rosnąca w górę gulka połączona z zaczerwienieniem skóry (spowodowanym prawdopodobnie tym uciskiem), lekko bolesna po naciśnięciu;

-wkrótce na czubku wybrzuszenia staje się widoczna biała zawartość wyprysku, której jest coraz więcej i więcej (jakby stopniowo przemieszczała się do góry z tej wewnętrznej gulki);

-kiedy eksperymentalnie wycisnęłam pojedynczy wyprysk, okazało się, że białej wydzieliny jest dosyć sporo;

-wypryski tego rodzaju pojawiają się pojedynczo, na dowolnym obszarze twarzy, dosyć często, czasami również na podrażnionym rejonie skóry.

Dodam jeszcze, że problem dotyczy cery wrażliwej, trudno gojącej się, o bardzo jasnej karnacji, tłustej w rejonie "T" (zwłaszcza na nosie), regularnie ale delikatnie oczyszczanej, bez stosowania jakiegokolwiek makijażu. Raczej nie wchodzi w grę odżywianie ani niedobór witamin czy soli mineralnych (co najwyżej nadmiar Very Happy).

Jaki to typ wyprysku i czym może być spowodowany? I czy jest jakiś sposób na pozbycie się go? Z góry dziękuję za pomoc.


Ostatnio zmieniony przez egalisse dnia Czw Sie 17, 2006 9:24 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyglada to na jakas powazniejsza infekcje bakteryjna. Czy radzilas sie dermatologa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
egalisse



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Usedom
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to rzeczywiście może być takie poważne? Zazwyczaj "finałowy" wyprysk wyglądający jak maleńki wulkan wypełniony białą lawą i obciągnięty cienką warstwą skóry nie wydaje się aż tak groźny... Nie byłam u dermatologa, ale zamierzam pójść. Chciałam się najpierw popytać innych o tę dolegliwość.

---- edit by Paweł:
Logowanie poprawione.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 11:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znam kogos kto tez mial taki problem.Wygladalo to dokladnie tak jak opisujesz i tez mialo miejsce w przypadku cery wrazliwej.Niestety nie mam pojecia jak brzmiala dokladnie diagnoza ale leczenie polegalo na przyjmowaniu antybiotyku i oczyszczaniu cery specjalnym preparatem. Niestety ta osoba lekko zaniedbala sprawe i pozostaly jej dosc widoczne slady i blizny.A szkoda bo jest to dziewczyna bardzo ladna i tylko to ja szpeci.Tak wiec zappisz sie do dermatologa na wizyte czym predzej bo wydaje mi sie ze to nie zniknie samo z siebie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Neugier



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a na blizny takie male zaczerwienienia jakie sa dobre srodki ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mozna sie ich pozbyc w gabinetach kosmetycznych. i jesli sa duze i glebokie to jest to jedyny sposob. ale na takie drobne blizny po tradziku mozna kupic specjalne srodki w aptekach. to sa masci zmniejszajace przebarwienia i blizny. musisz spytac farmaceutke bo zadna nazwa mi akurat nie przychodzi do glowy Embarassed ale to sie napewno da kupic bez recepty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Neugier



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za odp. : )

ps. Jakbys sobie przypomniała jakaś nazwe preparatu na zaczerwienienia (małe) to napisz : )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja sama nie potrzebuje. nie zebym nie miala zaczerwienien. po prostu sie nimi zupelnie nie przejmuje Wink same znikna Wink ale spytam kolezanek ktore stosuja i jutro wieczorem napisze ci cos wiecej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 11:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam żel punktowy,antybakteryjny, bardzo skuteczny, świetny.

Nazwa linii @nti @cne - Ideal Skin, firma FLOSLEK.

Rewelacja. Cena około 12 zł. Jest mnóstwo innnych kremów, żeli, toników z tej linii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group