Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jaki test pod kątem boreliozy? ELISA i Wesern-Blot razem?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Userr0



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 2:05 pm    Temat postu: Jaki test pod kątem boreliozy? ELISA i Wesern-Blot razem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam 26 lat, podejrzewam wraz z moim lekarzem rodzinnym, że mogę mieć boreliozę.
Moje objawy które mi dokuczają to :
- brak koncentracji
- brak pamięci
- straszna senność (nawet po wyspaniu się - przy różnej ilości godzin)
- ciągłe uczucie zimna (nawet w pokoju przy temp.25C i przykryciu się dwoma kołdrami i kocem)
- szybkie męczenie się
- brak sił
- bóle mięśniowe (takie jak przy przeziębieniu)
- brak energii
- czasem pojawiające się takie jakby zawroty głowy, tracę momentami równowagę ale rzadko
- częste przeziębienia
- bóle gardła
- bóle głowy
- drżenie rąk

Ogólnie będę zmuszony samemu na własny koszt zrobić badania pod kątem boreliozy ze względu na roczny czas oczekiwania do poradni chorób zakaźnych i tym samym braku zdobycia skierowania na te badania.

Ogólnie lekarz rodzinny nakazał zrobienie badania ELISA w klasie IgM i IgG, a później (w przypadku pozytywnego wyniku) ewentualnie zrobienie testu WESTERN-BLOT, ja natomiast przeczytałem w zasobach Internetu, że robiąc test Western-Blot trzeba w tym samym czasie zrobić test ELISA aby wyniki były bardziej wiarygodne. Tak się więc zastanawiam czy aby nie zrobić od razu za jednym zamachem testu ELISA i Western-Blot.
Nie chce po prostu aby dosżło do takiej sytuacji, że najpierw zrobię ELISA,a potem będę musiał powtarzać jeden i drugi...
Chciałbym Państwa zapytać jak z tym jest i jak zrobić te badania aby było najlepiej?

Dodam tylko, że prawdopodobnie o ile doszło do zakażenia to było to dawno (nawet kilka lat do tyłu) a najlepszym wypadku w okresie wiosny / lata tego roku.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Userr0



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 2:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udało mi się dostać do lekarza specjalisty i na początek dostałem skierowanie na badanie testem Elisa.
Poniżej wynik:
Przeciwciała w kl. IgG : 9,30
Przeciwciała w kl. IgM: 6,50
Co można powiedzieć o tych wynikach?

Mam nadzieję, że lekarz da mi też skierowanie na badanie testem Wester-Bolt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group