Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jaki lek na biegunkę?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomaszR



Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 21, 2019 7:46 am    Temat postu: Jaki lek na biegunkę? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jakichś 2-3 tygodni co parę dni dosłownie mam biegunkę, co zdążę się zaleczyć stoperanem to po 4-5 dniach wraca.
Macie jakieś sprawdzone metody, aby wyleczyć tą przypadłość?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
urm



Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 121

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 22, 2019 2:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z leków jakie znam najskuteczniejszy jeśli chodzi o działanie jest moim zdaniem nifuroksazyd, który jest polecany zarówno w ostrej jak i przewlekłej biegunce ( warto jest mieć go zawsze w apteczce)
Najczęstszymi przyczynami długotrwałej biegunki są infekcje i alergie pokarmowe. Istnieją też inne niebezpieczne schorzenia, takie jak niewydolność trzustki czy choroby jelita grubego, których jednym z objawów jest biegunka. Powód może być trywialny, w niektórych przypadkach jednak taka biegunka jest objawem czegoś bardziej groźnego tak więc moim zdaniem nie ma co zwlekać z wizytą u lekarza i warto jest na pewno z nim o tym porozmawiać.

Zerknij sobie tutaj

Nifuroksazyd ulotka - zobaczysz jak się dawkuje.
_________________
http://www.biomedical.pl/forum


Ostatnio zmieniony przez urm dnia Pon Lut 04, 2019 7:59 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marikakosa



Dołączył: 02 Sty 2019
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może zwykły węgiel z apteki plus krople żołądkowe pomogą? Jeśli nie próbowałeś to może wizyta u specjalisty? Moja znajoma znalazła fajną placówkę medica2000.com.pl . Możesz udać się albo po prostu napisać maila i dowiedzieć się jaki specjalista i jakie badania będą Ci potrzebne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 23, 2019 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli dla dorosłego to można węgiel hamująco, imbir w duzych ilościach, ewentualnie jakies stopujące biegunkę preparaty, ale ja wolę takich nie brać, jak już mnie dopadnie to biorę probiotyk flostrum i szybko się to normuje, on ma aż 2 szczepy i colostrum więc te dobre bakterie się szybko namnażają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
amarka



Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 02, 2019 6:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biegunki nie powinno się lekceważyć. Jeśli tylko macie problem, warto od razu udać się do lekarza bądź kupić odpowiedni lek w aptece z polecenia farmaceuty. Ze mną zawsze jest niezawodny enterol https://www.e-zikoapteka.pl/enterol-250-mg-10-kapsulek.html który można kupić bez recepty. Świetnie się sprawdza i naprawdę szybko zaczyna działać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
neverland



Dołączył: 05 Lip 2019
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 05, 2019 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doraźnie przy biegunce i wzdęciach polecam lek Kebene czyli połączenie symetykonu z węglem aktywnym. Stoperan bym odstawiła. Nie jest natomiast normalne, że biegunka tak długo trwa. Ja bym poszła do lekarza, bo nie ma co bagatelizować problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wegielka



Dołączył: 22 Cze 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 25, 2019 8:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na biegunkę to najlepsze probiotyki, sama zawsze sie ratuje kroplami flostrum, łatwo podawać, mają bardzo dobry skład i szybko działają, dla mnie najlepszy sposób
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
peperoni



Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 25, 2019 11:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

biegunka to szczególnie u dzieci jest mocno niebezpieczna, w domu probiotyk flostrum plus zawsze mam, na rozstrój żołądka się przydaje a dzieki temu ze tak niewiele trzeba go brać to łatwo do niego dziecko przekonać. przy biegunce tez trzeba pilnowac by dziecko się nie odwodniło, dawać dużo razy pić tylko małymi porcjami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 1:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dla siebie zazwyczaj kupuję taki w kapsułkach https://www.doz.pl/apteka/p130967-DOZ_PRODUCT_Probiotyk_kapsulki_20_szt. wygodnie wziąć, niedrogi, dobrze trzymać w domu chociaż jedno opakowanie, nawet do mocniejszych leków biorę probiotyk osłonowo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
irkan



Dołączył: 08 Cze 2019
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 18, 2019 9:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie zdecydowanie probiotyk pomaga. Stosuję Lactoral IBD, skutecznie wyrównuje florę jelitową. A biegunka wiadomo zaburza poziom bakterii jelitowych, czym prędzej trzeba je uzupełnić. A jeśli problem się powtarza to też wizyta u lekarza nie zaszkodzi, coś jest powodem tych problemów. U mnie ibs wykryto, a to już bardziej złożona choroba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group