Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

jak złagodzic objawy łuszczycy ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leoomaster



Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Mar 26, 2013 6:36 pm    Temat postu: jak złagodzic objawy łuszczycy ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dawna czytam różne fora dotyczące leczenia łuszczycy. Sporo się dowiedziałam, w końcu sama zdecydowałam się wziąć aktywny udział.
Głównie dlatego, ze mam trochę inny problem niż większość "łuszczycowców". Choruję na łuszczycę krostkową. Jak wiadomo jest to rzadka odmiana łuszczycy i charakteryzuje się innym rodzajem wysiewów i w innych miejscach.
U mnie pierwszy wysiew wielkości kilku milimetrów pojawił się 5 lat temu na pięcie. Na dłoniach zaczęła łuszczyć się skóra, ale dzięki Bogu na tym się skończyło. Nie pojawiły się żadne wysiewy. Dla odmiany na pięcie zaczęły się rozszerzać. W tej chwili mam zajętą praktycznie całą piętę i cały czas przesuwa się w stronę palców. No i niestety przed paru tygodniami pojawił się pierwszy wysiew na drugiej pięcie. Nie muszę dodawać jaki mam problem z chodzeniem i dobraniem obuwia. Znalezienie odpowiednio miękkich, żeby nie zrywało krostek przy chodzeniu graniczy z cudem.
Leczyłam się różnymi maściami, lorindenami itp. Niektórych nazw już nie pamiętam. Stosowałam również przez prawie rok kąpiele w soli z Morza Martwego. Trochę. poprawy było, ale niewiele. Znalazłam na internecie taka stronke z róznymi kremami [zakaz umieszczania linków] łagodzace objawy łuszczycy. Może któś zna jakiś z nich i mógłby mi polecić, jestem otwarta na propozyjcje ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
warbar
Spamer


Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 2:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Korzystny wpływ na leczenie łuszczycy ma krzem organiczny, który stosowany był na tą dolegliwość już od dawien dawna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dinka



Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 03, 2013 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja proponuję poczytać o produktach które nazywają się Cutis.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mandragora



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Kwi 17, 2013 1:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm, złagodzić objawy łuszczycy??? nie wiem może jakieś specjalistyczne dermokosmetyki pomogą? Dużo się ostatnio pisze o tej formie leczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinto



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 5:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mandragora napisał:
hmmm, złagodzić objawy łuszczycy??? nie wiem może jakieś specjalistyczne dermokosmetyki pomogą? Dużo się ostatnio pisze o tej formie leczenia.


No właśnie, niedawno znalazłam w sieci informacje na temat pewnych dermokosmetyków, z tego co czytałam w sieci to jest dosyć dużo pozytywnych opinii, że zalecają objawy dosyć dobrze i remisje są dłuższe jak się smaruje, itd...
Ale są też negatywne opinie, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto, że tego typu preparaty to jakaś ściema, nie działają i że drogo itp.
Co sądzicie na ten temat? Stosowaliście może tego typu kurację? Jak jest naprawde?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mandragora



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pinto: zależy o czym piszesz? Są takie które pomagają (przynajmniej niektórym) a są takie które nie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinto



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mandragora napisał:
pinto: zależy o czym piszesz? Są takie które pomagają (przynajmniej niektórym) a są takie które nie Smile


konkretnie chodzi mi o te maści: [zakaz umieszczania linków] opinie mają bardzo dobre, słyszałaś może?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaliksa



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koło
PostWysłany: Czw Kwi 25, 2013 4:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie kojarzę nazwy. Jednak jeśli kosmetyk jest mega drogi to mam dobrą radę - rozszyfrować skład. Czasem skład nie różni się od tych popularnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karigolcia



Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 1:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A próbowałaś czegoś naturalnego? np miód manuka jest takim naturalnym lekiem, nie tylko na skore ale np lyzczeka dziennie n aprzeziebienie..No ale jak chcesz na skore to polecam np juz przetworzony np olejek z miodu, ja kupje na manukazdrowie . pl i jest spoko, smaruje zamiast oliwki nim dziecko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna i Jerzy



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie może popróbuj naturalnych sposobów;
- dobrze na zmiany daje zrównoważona ekspozycja na słońcu, ruch na słońcu z odkrytymi zmianami znacznie zmniejsza złuszczanie,
- skórę trzeba natłuszczać, aby unikać pękania i bolesnych ran,
- kąpiel z dużą ilością oleju roślinnego, nie wycierać się,
- dodatek octu do kąpieli, łagodzi dotkliwy świąd,
- smarowanie zmian octem winnym, kompresy na 30 minut,
- okłady z poszatkowanych liści kapusty, założyć bandażem,
- kremy z Euceryną, krem z rumiankiem pospolitym,
- olejek drzewa herbacianego,
- dobrze sprawdza się dziegieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group