Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak sprawdzić, czy pigułki działają

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
introligator



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 47

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: się biorą dzieci?
PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 1:36 am    Temat postu: Jak sprawdzić, czy pigułki działają Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Moja dziewczyna bierze Yasminelle już drugi miesiąc. Tabletki przyjmuje w miarę regularnie, żadnej nie pominęła ani nie zwymiotowała.

A mimo wszystko, cały czas się zadręcza tym, że nie ma jak sprawdzić, czy pigułki działają.

No i właśnie, kurczę - czy można jakoś sprawdzić, czy one mają jakiś wpływ na organizm? Albo z drugiej strony - czy mogą w ogóle nie mieć wpływu? Czy mogą zwyczajnie nie działać? Czy fakt, że podczas brania pierwszego opakowania następowały codzienne plamienia, a potem okres przypadł dokładnie w trakcie 7-dniowej przerwy nie świadczy o tym, że hormony działają? Moja kobieta twierdzi, że okres jej się po prostu mógł przesunąć, a plamienia niby były, ale nie pojawiły się przy drugim opakowaniu. I też nie docierają do niej tłumaczenia, że organizm przyzwyczaił się po prostu już do nowej dawki hormonów i wszystko przebiega prawidłowo (i że powinna się nawet cieszyć, że nie musi się zmagać ze skutkami ubocznymi). I mimo, że orientuję się chyba lepiej w kwestii antykoncepcji hormonalnej niż Ona, jej stres i niepewność w pewnym sensie mi się udzielają i to coraz bardziej. Czy jest więc sposób na sprawdzenie, czy te tabletki działają i możliwość zaufania im w końcu w 100%? (albo przynajmniej w tych 99,9% Wink )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 10:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakby nie działały, to nie miałaby krwawień z odstawienia
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group