Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak odróżnić ból migrenowy od innego rodzaju bólu głowy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wildsafari



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 09, 2015 11:35 pm    Temat postu: Jak odróżnić ból migrenowy od innego rodzaju bólu głowy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem z napadami migreny co jakiś czas. Zwykle jest to "tylko" dwa czy trzy razy w miesiącu, bo staram się eliminować czynniki, które u mnie wywołują migrenę (zmęczenie, niewyspanie, stres, czerwone wino itd.), czasami jednak wszystkiego nie da się wyeliminować, a takie ataki migreny potrafią być strasznie wykańczające.
Podobno tabletkę przeciwbólową jest sens brać, jak nadchodzi napad migreny. Ale ja np. nie wiem kiedy będę miała migrenę, a kiedy jest to ból głowy, który wynika np. ze spadku ciśnienia (jestem typowym meteopatą) lub inny jest wywołany innymi czynnikami. Lżejsze niż migrenowy bóle głowy miewam dość często, a nie chcę brać ciągle tabletek przeciwbólowych jak zaczyna mnie boleć głowa. Zresztą usłyszałam od lekarza, że tabletki na migrenę są strasznie drogie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Panna z mokrą głową



Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 01, 2016 10:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety chyba się tak nie da łatwo odróżnić bólu migrenowego od innego rodzaju bólu :/ musisz się uważnie obserwować i stwierdzić czy są w danym momencie są obecne czynniki wywołujące migrenę czy raczej inne przyczyny odpowiadająca za bóle głowy (np. choroba, zmiana ciśnienia itd.).

Przy migrenie pojawiają się mdłości, często też wzmożona wrażliwość na zapachy, światło, dźwięk. Ból występuje z jednej strony głowy, jest pulsujący i zwiększa się podczas wysiłku fizycznego.

Objawy zbliżającej się migreny mogą różnie wyglądać u każdej osoby. Niektórzy mają np. migreną z występującą wcześniej aurą.

Rzeczywiście, tabletki typowo przeciw migrenie są strasznie drogie :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fionka



Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 1:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja kuzynka cierpi na migrenowe bóle głowy i twierdzi,że można rozpoznać objawy, które na kilka godzin, a nawet dobę przed zwiastują nadejście migreny. Dzięki temu można odróżnić ból migrenowy od zwykłego bólu głowy i odpowiednio wcześnie zareagować. U niej się to na ogół sprawdza.

Do objawów, które mogą sugerować nadejście migreny należą:

- mroczki światła przed oczami, jakieś punkciki, gwiazdki...tak jak po patrzeniu na słońce

- drętwienie, mrowienie ale też problemy z mową

- nagła chęć na słodycze i zwiększone pragnienie

- niespodziewane pogorszenie nastroju, stan depresyjny, ale czasem też przypływ energii

Natomiast jeśli chodzi o konkretny ból migrenowy to najczęściej jest on nagły, bardzo silny, kłujący, powodujący światłowstręt, nudności, dużą wrażliwość na dźwięk i niektóre zapachy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Panna z mokrą głową



Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 4:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fionka
u mnie takich objawów nie ma, bo nie mam migreny z aurą, więc odróżnienie bólu migrenowego od innego rodzaju bólu głowy nie jest wcale takie proste u mnie i u wielu osób cierpiących na migreny,
fionka napisał:

- nagła chęć na słodycze i zwiększone pragnienie

- niespodziewane pogorszenie nastroju, stan depresyjny, ale czasem też przypływ energii

heh, jak bym miała migrenę za każdym razem, kiedy mam ochotę na słodycze czy mam wahania nastroju, to bym chyba zwariowała ;P U mnie na pewno czegoś takiego nie ma

wiem, że wiele osób, które cierpią z powodu migreny, po prostu łyka zwykła tabletkę przeciwbólową, jak zaczyna ich boleć głowa, nawet nie mając pewności, że to migrena - w innym przypadku zwykła tabletka przeciwbólowa, wzięta za późno na migrenę na pewno nie pomoże. Wiem, bo sama tak czasem robię jak wiem, że po prostu nie będę miała jak i kiedy przeczekać tego ataku migreny, bo np. jestem w pracy i muszę zaryzykować i wziąć tabletkę przeciwbólową (a unikam brania dragów przeciwbólowych jak ognia)

a iść do lekarza i kupować te mega drogie tabletki... zdecydowałabym się pewnie, jak bym miała naprawdę częste bóle migrenowe, na razie staram się unikać czynników wywołujących migrenę, jak tylko mogę, np. w ogóle już nie piję czerwonego wytrawnego wina, bo jak jestem zmęczona i napiję się nawet pół kieliszka to migrenę mam murowaną
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group