Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak i gdzie leczyć socjopatię??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lisowski93



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Krosno(Podkarpackie)
PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 10:06 am    Temat postu: Jak i gdzie leczyć socjopatię?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Zacząłem podejrzewać że jedna z osób w mojej rodzinie jest socjopatą. Nie udało mi się go nakłonić do rozwiązania testu pod tym kątem, ale spełnia praktycznie wszystkie kryteria uwzględnione w ICD-10 przy diagnozowaniu osobowości dysocjalnej. Prosiłbym forumowiczów o kontakt do specjalisty który mógłby potwierdzić diagnozę i ewentualnie rozpocząć leczenie wątpię żeby udało mi się go nakłonić do powtórnej wizyty u psychologa/psychiatry dlatego ważne dla mnie jest by był to dobry specjalista w tej dziedzinie najlepiej z okolic Podkarpacia. Jednocześnie, choć wiem że jest to forum o medycynie, będę wdzięczny za każdą poradę prawną dotyczącą wprowadzenia choćby w niewielkim stopniu kontroli nad tą osobą.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję że będziecie mogli mi pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli osoba nie godzi się na diagnozę i leczenie można postarać się o ubezwłasnowolnienie częściowe lub całkowite.
żeby jednak do tego doszło trzeba wykazać przed sądem, że osoba zagraża sobie i/ lub otoczeniu.
jeśli go ubezwłasnowolnisz musisz wiedzieć, że od tego momentu Ty jesteś odpowiedzialny za wszelkie jego czyny, także za ewentualne krzywdy wyrządzone przez Twojego podopiecznego. stajesz się jego opiekunem 24h na dobę. decydujesz za niego i o nim.

to taki skrót dotyczący kwestii ubezwłasnowolnienia.
więcej możesz się dowiedzieć czytając m.in. kodeksy prawa rodzinnego i opiekuńczego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julietlove



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sudan
PostWysłany: Sro Lip 25, 2012 10:36 am    Temat postu: witam. dobry dzień! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. dobry dzień!
Nazywam się Julia, widziałem dzisiaj swój profil i stał zainteresowanych, proszę wysłać mi e-mail teraz w moim e-mail tutaj (juliet.kabashi@yahoo.com), tak aby można było wysłać Ci moje zdjęcia i powiedzieć wam więcej o mnie ... Pamiętaj, na odległość lub kolor i wiek nie ma znaczenia, ale miłość sprawach przydzieleniu w życiu ..Proszę pamiętać, aby wysłać mi e-maila w mojej skrzynce (juliet.kabashi@yahoo.com) z miłości Julii ,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group