Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Interpretacja wyniku USG

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 12:15 am    Temat postu: Interpretacja wyniku USG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Dwa dni temu miałam robione USG piersi - profilaktycznie wykonuję je co roku. Pomóżcie mi proszę zinterpretować wyniki - czy wszystko jest ok czy powinnam się martwić?

"Oba gruczoły o budowie gruczołowo-tłuszcowej mastopatycznej.
Po lewej na '3' widoczna trójkomorowa torbiel po 3mm, po prawej na '8' torbiel 4mm.
Obustronnie bez zmian ogniskowych litych.
Doły pachowe bez adenopatii."

Czy takie badani wystarczy, aby wykryć guzki czy powinnam również udać się na mammografię?
Czy można jakoś leczyć torbiele? I czy są one groźne?

Dodam, że od około 2 tygodni mam bolesne piersi, okres powinnam dostać za około tydzień, więc nie występują one tak jak zwykle jedynie kilka dni przed miesiączką. Jednak wg badania chyba wszystko jest ok?

Będę wdzięczna za odp.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group