Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Interpertacja wyników HCV

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika91



Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 9:12 am    Temat postu: Interpertacja wyników HCV Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
W czerwcu 2013 roku robiłam wiele badań.. Między innymi Antygen HBS. Wynik wyszedł ujemny.

Około 2 tygodni temu robiłam cytologię. Dostałam sms-a, że są zmiany i mam umówić się na wizytę. Pani ginekolog przez telefon w skrócie powiedziała, że wykryła wirus HCV.

Wizytę mam dopiero w środę więc wtedy dowiem się szczegółów.
Dzisiaj rano dla pewności poszłam oddać krew do badania na HCV. Wyniki będą do dwóch tygodni.

Czy przez cytologię można w 100% stwierdzić obecność wirusa HCV skoro nie było udziału krwi w badaniu?

Czy jeżeli miałabym wirusa HCV to czy antygen HBS wychodzi ujemny?

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nnn123



Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

HCV to trochę co innego niż HBV. Praktycznie to samo, z jednym ale: HCV jest nieuleczalny, można to tylko kontrolować. Jeśli nie było badania anty-HCV z krwi, to należy go zrobić. W razie dodatniego wyniku, koniecznie do lekarza i dbać o to żeby innych nie zarazić (poprzez krew i w nielicznych wypadkach poprzez ślinę).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group