Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

hemoroidy? rak odbytu ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablo88



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 6:41 pm    Temat postu: hemoroidy? rak odbytu ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam ostatnim czasie zauwazylem przy odbycie dziwnego guza. duzo sie naczytalem o raku jelita grubego i odytu a takze hemoroidow. niestety nie wim co to moze byc? guz nie boli w ogole. istnieje prawdopodobienstwo ze moze to byc nowotwor? do jakiego lekarza mam sie udac ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zazu25



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 7:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.zdrowie.med.pl/uk_trawienny/badania/rektoskopia.html

a lekarz to proktolog Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pablo88



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a tak wlasciwie jak wygladaja hemoroidy?

po glowie chodzi mi juz najgorsza mysl ze moze to byc rak. prosze o jakies informacje.

dodam ze przy tym guzku jest jeszcze jeden tylko jakby mial inny ksztalt i i jest bardziej w srodkuodbytu.

czy zatwardzenia moga miec cos wspolnego z hemoroidami?

czekam n szybka odpowiedzi.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
daffi



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 58

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 11:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stopien2
Hemoroidy mogą wypadać przy próbie parcia, ale cofają się samoistnie. Towarzyszą temu dolegliwości takie jak krwawienie, świąd, pieczenie. Pacjent ma wrażenie niecałkowitego wypróżnienia, co powoduje dłuższe przebywanie w toalecie, ciągłe parcie, które z kolei zwiększa ból
Stopień 3
Hemoroidy w tym stadium mają skłonność do wypadania nie tylko podczas wypróżniania, ale także w trakcie wysiłku fizycznego. Najczęściej pozostają stale widoczne i wyczuwalne, ale mogą być odprowadzone ręcznie.
Hemoroidy 3 stopnia mogą powodować znaczny ból oraz występowanie krwawienia, świądu i sączenia.
Stopień 4
Hemoroidy 4 stopnia wypadają poza odbyt i nie dają się odprowadzić. Występują przy tym objawy takie jak: krwawienie, świąd, ból, sączenie oraz często nietrzymanie stolca.

Przyczyny:
Zaparcia wywołujące zaburzenia krążenia krwi w tej okolicy; także otyłość i ciąża.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
claudia4you



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: cieszyn
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 7:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja akurat nie wiem czy to hemoroidy, ale od pewnego czasu mam ból, takie kłucie przy załatwianiu się. Nie zawsze onon jest tylko czasami. wtedy ciężko się wypróżnić Sad
A krew miałam tylko 2 razy w kale , poszłam do ginekologa bo na początku myślałam że to krew po antykonceocji albo coś. Niedawno rzuciłam tabletki, od tego czasu to się pojawiło.
Czy to zbieg okolicznośći??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group