Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Helicobacter pylori - czy konieczna antybiotykoterapia?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
accipiter



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 5:19 pm    Temat postu: Helicobacter pylori - czy konieczna antybiotykoterapia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem badanie IGG na obecność przeciwciał Helicobacter pylori. Wynik to 3,2 Uarb/ml
Podane mam dodatkowo na wyniku badań takie dane:
wynik negatywny: <3 Uarb/ml
wynik wątpliwy: 3-5 Uarb/ml
wynik pozytywny >5 Uarb/ml
Lekarz machnął ręką jak mu pokazałem wyniki badania, a ja znów mam dolegliwości ze strony układu pokarmowego (ból w nadbrzuszu, zgaga, refluks....). Nie wiem co mam robić zwłaszcza, że wynik nie jest jednoznaczny a dolegliwości sugrują że coś jest nie tak. Czy mam powtórzyć badanie bądź starać się może o skierowanie na gastroskopię? A może lekarz powinien mi już teraz (na podstawie tego wyniku) przepisać antybiotyki, czego nie zrobił..... Poradźcie proszę


Ostatnio zmieniony przez accipiter dnia Pon Sie 20, 2007 6:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 6:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym kupiła sobie w aptece test na helicobacter taki oddechowy (wypijasz znakowany roztwór mocznika - wyznakowanie izotopem 13 C i w mieszaninie oddechowej bada się czy masz 13CO2- za dodatni uważa sie gdy iloraz 13CO2/12CO2 jest większy niż 0,0005% (5 promili)), ale ponieważ to też nie daje takiego super wiarygodnego wyniku, to zrobiłabym dodatkowo gastroskopie i poczekała przed ustaleniem leczenia na wyniki badań histopatologicznych.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 10:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja tez proponuje zrobic gastroskopie,wtedy napewno bedzie wszystko dokladnie wiadomo.Moj maz tez mial ta bakterie i po wykonanej gasrtoskopii i zastosowaniu antybiotyku zniknela.Zycze zdrowia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marii



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: okolice Bydgoszczy
PostWysłany: Pon Wrz 03, 2007 3:01 pm    Temat postu: dot. uporczywych dolegliwości przy Helicobacter pylori Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też miałam takie dolegliwości przez 3 lata!

a lekarz leczył mnie na niestrawność żołądka...

koniecznie idź na gastroskopię ale powiedz lekarzowi żeby zaznaczył w skierowaniu (jeśli to możliwe) pobranie próbki śluzu z żołądka
to pozwoli ustalić czy nadal masz bakterię Helicobacter pylori

później dostaniesz 2 antybiotyki i dodatkowy lek zmniejszający kwaśność w żołądku

ja po tym czuje się już lepiej ale nadal biorę controloc (teraz 40)

(te dolegliwości powoduje bakteria, która może prowadzić do wrzodów żołądka )


test na Helicobacter pylori jest niedokładny ponieważ nie pokazuje teraźniejszego stanu zdrowia, nie pokaże też czy nadal ta bakteria jest w naszym organizmie dlatego lepiej iść na gastroskopię w trakcie której zostanie pobrana próbka śluzu z żołądka i oddana do analizy co pozwoli stwierdzić czy ta bakteria jeszcze jest...


-----edit by emilka-----
jeżeli chcesz coś dodać lub zmienić, użyj opcji "zmień", znajdującej się w prawym górnym rogu każdego Twojego posta. posty łączę. pozdrawiam! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Pon Wrz 03, 2007 5:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marii napisał:
test na Helicobacter pylori jest niedokładny ponieważ nie pokazuje teraźniejszego stanu zdrowia, nie pokaże też czy nadal ta bakteria jest w naszym organizmie dlatego lepiej iść na gastroskopię w trakcie której zostanie pobrana próbka śluzu z żołądka i oddana do analizy co pozwoli stwierdzić czy ta bakteria jeszcze jest...


Fakt, mi lekarz powiedzial to samo, ze po leczeniu na helicobacter dobrze jest odczekac jakis czas, bo wyniki krwi moga klamac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sharezzz



Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: S-c
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 2:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak najlepiej wykonać badanie endoskopowe z pobraniem wycinków z błony śluzowej żołądka , bo nie zawsze we badniu krwi wyjdzie H. Pylori tak jak np mi niewyszło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group