Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Guzki w mosznie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fuxik



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 6:02 am    Temat postu: Guzki w mosznie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Postanowiłem pierwszy raz dokładnie zbadać jądra. Nie wyczułem nic niepokojącego bezpośrednio na nich lecz odkryłem guzki w mosznie. Są dwa - po jednym przy każdym jądrze. Poruszają się w palcach niezależnie od jąder i znajdują się przy ich górnej części (w stronę brzucha) nieco z tyłu. Są połączone "czymś" przypominającym w dotyku żyły z jądrami. Każdy guzek z jedym jądrem. Znajdują się niedaleko jąder własnie. Nie wiem czy tak mam normalnie bo w sumie tak dokladnie to pierwszy raz oglądałem to miejsce. Nie wiem czy to powód niepokoju czy to zwykła anatomiczna budowa. Mam 22 lata. Liczę na jakąkolwiek pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 2:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj!Smile

Takiego typu "badania" osobiste najlepiej jest robić po ciepłej kąpieli. Wtedy mięśnie moszny są rozluźnione. Pamiętaj, że warto jest znać swoje ciało, by tego typu zmiany obserwować.

Jądra powinny być podobnej wielkości, lewe zazwyczaj jest umieszczone nieco wyżej niż to prawe. Najądrza wyczuć możesz dzięki palcom, a są one nieregularnej budowy i dość twardawe. Znajdują się z tyłu jąder. Na skórze moszny możesz znaleźć również bardzo często "guzki". Mogą być one oznaką pewnych chorób takich jak Torbiele.

Ty jako, że poznajesz dopiero swoje ciało i nie wiesz, czy takie guzki były już u Ciebie wcześniej, powinieneś wykonać badania, by znaleźć kluczowe odpowiedzi na twoje pytanie. Im szybciej to zrobisz tym szybciej będzie pewność czy coś się dzieje. W niektórych przypadkach właśnie takie guzki mogą cechować daną chorobę, więc tak jak mówię - zrób badania!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fuxik



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuję za odpowiedź. A czy to, że występuje to przy obu jądrach ma jakieś znaczenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 4:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez badania fizykalnego nikt Ci żadnej wiążącej odpowiedzi nie udzieli. Może byc tak, że to jest np nasieniowód, ale mógł zrobić się jakis naciek patologiczny. Idź do lekarza.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group