Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

guzki podskorne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Noma



Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 8:09 pm    Temat postu: guzki podskorne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam dwa problemy. Bylam u internisty, pokazalam przypadkiem, ale jego odpowiedz mnie nie zadowolila. Wizyte i chirurga mam za 10 dni.

1. W lutym pokazal mi sie guzek na udzie. Jest on przyblizony do koloru skory, z daleka wyglada jak plamka troszke czerwona na skorze, a przy dotyku wyczuwa sie malenki guzek. Nie boli, jest twardy, nie przesuwa sie. Lekarz powiedzial, ze stawia na wlokniaka twardego po badaniu palpacyjnym. A mianowicie, chwycil guzek dwoma palcami i powiedzial, ze jak w miejscu guzka sie robi dolek to jest wlokniak. I do tego charakterystyczne zaciagniecie skory. I skoro od kilku miesiecy nic sie nie dzieje z guzkiem to jest dobrze. Ale niepokoi mnie to, ze jest nieruchomy. czy to gorzej rokuje, ze lezy glebiej w skorze?

zaczalam czytac o miesakach, o raku kolczystokomorkowym...

2. 3 miesiace temu pojawila mi sie kuleczka na szyi. Wielkosci ziarenka zielonego groszku. Pokazalam lekarzowi. Stawia na tluszczaka.
Kuleczka jest calkowicie odgraniczona od podloza, czyli typowo podskorna, da sie chwycic palcami, da sie obracac, ruszac.
Nie boli. Nie jest widoczna golym okiem tylko przy dotyku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group