Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Guzek w pochwie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Emilly20



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 3:01 pm    Temat postu: Guzek w pochwie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prosiłabym o pomoc..Znalazłam na internecie kilka odpowiedzi, ale chciałabym konkretnie zapytać o mój przypadek. Byłam ostatnio u ginekologa na badaniu, powiedział, że wszystko jest "w środku" w porządku. Jednak dziś po włożeniu palca na całą jego długość do środka pochwy, tak jakby na jej końcu wyczułam jakąś kuleczkę, nie powiem, że się nie wystraszyłam.. Nigdy jej tak naprawdę nie czułam, zaczęłam więc przekopywać internet i dużo osób piszę, że to szyjka macicy.. Tylko ja nie umiem zrozumieć co szyjka macicy ma wspólnego z taką kulką? Jak myślicie? Co to może być? Skoro lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku i nic tam nie ma..

Ps. Biorę tabletki antykoncepcyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli dobrze zrozumiałam Twoje zapytanie, to chodzi Ci o to, co szyjka ma wspólnego z twoim guzkiem, który wyczułaś tak? Mi się wydaje, że ludziom chodzi o to, że Szyjka Macicy jest właśnie tą wyczuwalną zmianą. Posłużę się cytatem z wikipedii:

"Dotykając palcami (badanie palpacyjne) szyjki macicy, może ona sama ocenić zmiany w jej położeniu, konsystencji i stopniu rozwarcia jej zewnętrznego ujścia . W fazie niepłodności szyjka jest twarda i zamknięta. W miarę zbliżania się jajeczkowania ujście otwiera się, odcinek pochwowy szyjki staje się bardziej miękki i unosi się. Po jajeczkowaniu szyjka wraca do stanu sprzed owulacji."

Oznacza to, że czasem pojawiaja się zmiany, które możesz wyczuć.. idź jeszcze do innego lekarza na badania, być może on coś innego wykryje, ale jeśli nie, to bedzie tak jak mówię, a raczej tak jak mówią inni użytkownicy a ja się pod tym podpisuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emilly20



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam dzisiaj ponownie u ginekologa i powiedział, że to co ja wyczuwam, to szyjka macicy i że jednak mam małą nadżerkę (5 dni temu twierdził, że nic nie ma, ale powiedzmy, że przecież każdy może się pomylić..), czekam na wyniki cytologii i mając hipochondryczne podejście zaraz się obawiam, że wykryją u mnie najgorsze.. Chociaż nie jestem genetycznie obciążona, bo nikt u mnie nie miał nowotworów, to pełnego stosunku płciowego też u mnie jeszcze nie doszło, nie mam krwawień niezindentyfikowanych, jedyne co mnie martwi i sprawia, że myślę o najgorszym to fakt, że od czasu do czasu ale nie w trybie ciągłym miałam takie rwące bóle podbrzusza, jednak miałam też problemy z jedzeniem, ponieważ objadałam się, a potem miałam zaparcia, wzdęcia i problemy z wypróżnieniem, więc może i to ma jakis związek i wcale nie świadczy o najgorszym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogromnym specem nie jestem ale trudno mi wiązać akurat to z nowotorem w tym miejscu, może od papierochów ale i tak akurat nie koniecznie w tym miejscu... być może to faktycznie jest przyczyną ale śmiem wątpić. Co innego z twoim guzkiem, czy nadżerką. Fakt to jest stan przedrakowy, dlatego teraz musisz dobre kontrolować lekarza, żeby wypełniał swoje obowiązki prawidłowo, to bardzo ważne bo nieleczona nadżerka rozwija się w raka... więc tutaj teraz nie ma żartów, czekaj na wnyiki, jak okaże się, że to jest to, to od razu poddaj się leczeniu. Jak nie, to może i tak dla pewności warto zrobić u innego lekarza kolejne badanie. Z tym nie ma żartów. Miejmy nadzieję, że wszystko dobrze się skończy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emilly20



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 10:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem za bardzo pierwszej części wypowiedzi i nie wiem o co w niej chodzi.

"Guzek" o którym mówiłam, to jest szyjka macicy, sam mi to powiedział i że mam się nie martwić, natomiast nadżerka jest mała i lekarz czeka na wyniki cytologii żeby wiedzieć czym nadżerkę wyleczyć. Napisałeś/napisałaś to tak jakbym juz miała wyrok nad sobą, co raczej nie sprzyja oczekiwaniu na wyniki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 10:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pasta to ona Wink Może źle ją zrozumiałaś ale ja chyba wiem o co chodzi... raczej myślała o przyczynie, która mogła to spowodować, nazwałabym to głośnym myśleniem, przypuszczaniem. Czyli teraz to trochę Ty namieszałaś, bo w drugiej wypowiedzi pewnie źle zrozumiała i odebrała, że guzek który wyczuwasz okazuje się nadżerką.

Co do leczenia to fakt, tutaj nie można zwlekać, nie oznacza to wyroku ale nadżerka wymaga po prostu szybkiej reakcji i szybkiego leczenia Smile Żaden wyrok, czekamy na wyniki, jak się okaże, że jest do leczenia to leczysz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 10:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emilly20 napisał:
Nie rozumiem za bardzo pierwszej części wypowiedzi i nie wiem o co w niej chodzi.


PrettyWoman napisał:
Pasta to ona Wink Może źle ją zrozumiałaś ale ja chyba wiem o co chodzi... raczej myślała o przyczynie, która mogła to spowodować, nazwałabym to głośnym myśleniem, przypuszczaniem. Czyli teraz to trochę Ty namieszałaś, bo w drugiej wypowiedzi pewnie źle zrozumiała i odebrała, że guzek który wyczuwasz okazuje się nadżerką.


Wybaczcie, troszkę się poplątałam, nie wyspana jestem dziś strasznie. Źle przeczytałam początek twojej wypowiedzi i cały sens zmienił się Smile Pretty w sumie dobrze to ujęła, nawet nie mam co dodawać. Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki, ale jak się okazało, twoje wyczucie zmiany w szyjki macicy przyniosło efekt w rozpoznaniu nadżerki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emilly20



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 11:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PrettyWoman napisał:
Czyli teraz to trochę Ty namieszałaś, bo w drugiej wypowiedzi pewnie źle zrozumiała i odebrała, że guzek który wyczuwasz okazuje się nadżerką.


Może źle przeczytała, mi się wydawało, że jest to jasne, że guzek/kuleczka, który czułam to szyjka macicy, a dodatkowo pojawiła się nadżerka. Może od mojego grzebania (wybaczcie za obraz) w poszukiwaniu odpowiedzi co to za "kulka" tam na końcu jest. Wink Zakładam też, że mogłam nie wyleczyć do końca infekcji, które miałam, nie wiem, staram się jakoś uspokajać, bo przecież na wyniki jeszcze z 10 dni trzeba czekać..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dominika11111



Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 5:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma na co czekać, trzeba iśc do ginekologa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group