Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Guzek w piersi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nalia91



Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 11:42 pm    Temat postu: Guzek w piersi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej. Wyczulam niedawno (2 tyg temu) guzek u góry piersi, 3 cm od sutka. Jest to dosyć duży (ok 2cm) podłużny guzek, twardy w dotyku, jakby taki nie o gładkiej powierzchni, ale chropowatej, nie potrafię stwierdzić, czy się da poruszać wobec podłoża (wydaje mi się, ze nie bardzo). Poszłam do ginekologa, powiedział, ze coś tam czuje, mam iść w razie co na usg, ale możne być to jakiś gruczoł, który jest wyczuwalny tylko na tej piersi.

Niestety, 30.08 wyjeżdżam na 2 tyg a w każdym prywatnym gabinecie terminy po 3.09... (dzwoniłam w 6 różnych miejsc).

Czy coś się stanie, jak pójdę na usg po 11.09?
Co to może być za zmiana ? (oczywiście obawiam się raka).
Mam 22 lata.

P.S. Dodam, że jak lezę, to wydaje mi się, że guzek ten jest troszkę bardziej przesuwalny, ale też troszkę bardziej wypukły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 12:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiście radziłabym jak najszybciej udać się do lekarza. Jesteś jeszcze młoda, więc nie koniecznie musi być to coś bardzo niebezpiecznego, jednak takie odwlekanie w przyszłość zabiegu, może tylko dodatkowo pogorszyć twój stan. Mam na myśli problemy psychiczne. Będziesz się martwić i stresować bardziej.

Jednak, skoro nie masz innej możliwości udania siędo lekarza, to musisz wykazać się cierpliwością. Wszelkie odpowiedzi uzyskasz dopiero po takiej wizycie, teraz na prawdę trudno jest stwierdzić co to może być, objawów pasujących do twoich może być setki. Nikt lepiej Ci nie pomoże, jak lekarz, który trzyma w rękach badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaja.a



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 25, 2015 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, może się okazać że to nic takiego ale stwierdzić to dokładnie może tylko lekarz po badaniu usg...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group