Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

grzybica pochwy - leczenie -proszę o poradę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lena84



Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 12:59 pm    Temat postu: grzybica pochwy - leczenie -proszę o poradę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Borykam się z nawróconą infekcją grzybiczną pochwy? Leczenie pierwszej infekcji (maść Pimafucort, Orungal i globulki Macmiror) zakończyło się 20 lipca, następnie nastąpiło leczenie probiotykiem (dopochwowo i doustnie). Po tygodniu zaczęłam odczuwać pieczenie i zaobserwowałam serowate upływy, co świadczyło o tym, że infekcja wróciła. Lada dzień miała dostać okres więc ratowałam się maścią Pimafucort, którą ginekolog przepisał przy pierwszej infekcji, a zaraz po zakończonej miesiączce miałam zamiar wybrać się do ginekologa. Niestety miesiączka nie przychodziła. Zrobiłam w miedzy czasie test ciążowy, wyszedł negatywny. Po tygodniu oczekiwania na miesiączkę udałam się do lekarza. Stwierdził kolejna infekcję grzybiczną i zrobił także USG, które wykazało niepęknięty pęcherzyk Graffa, co jak stwierdził lekarz, spowodowało brak miesiączki. Na infekcje przepisał dopochwowo globulki clotrimazolum 500 mg (10 globulek) oraz tabletki mycosyst 200mg (7 tabletek). Na wywołanie miesiączki dostałam Lutenyl (10 tabletek-miesiączka miała się pojawić 2 do 4 dnia po zakończeniu kuracji). Zalecenia były takie iż rano miała powtórzyć test ciążowy i gdyby był negatywny rozpocząć kurację. Test, jak kolejne wcześniejsze, wyszedł negatywny więc rozpoczęłam kurację wzięłam Lutenyl oraz Mycosyst. Po południu, oczekiwana miesiączka przyszła (ale nie w takim terminie jak mówił lekarz, więc to na pewno nie zasługa Lutenylu). Zastanawiam się teraz co dalej począc z leczeniem infekcji. W przypadku miesiączki nie mogę rozpocząć kuracji globulkami Clotrimazolum. Prosze o rade? Czy mam przeczekać miesiączkę i rozpocząć kuracje globulkami i mycostsem? Czy może brać ten Mycosyst jak już wczoraj zaczęłam, a kurację globulkami włączyć dopiero po miesiączce? Niestety lekarz nie uprzedził mnie na taką ewentualność. Wg tego co mówił miesiączka miał przyjść po zakończonej kuracji. Nie wiem jak powinnam postąpić aby leczenie było efektywne. Nie chcę aby infekcja powróciła po raz kolejny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pią Sie 08, 2014 1:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nawróconą postać bardzo ciężko wyleczyć :/ podobno gorzej jak za pierwszym razem... szczerze to naprawdę nie wiem co Ci w tej sytuacji poradzić. Nie wiem, może lepiej skończyć jedno, więc jak zaczęłaś kurację Mycosystem to lepiej brać do końca...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
issasq



Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 09, 2014 12:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trochę boję się oglądać zdjęcia. Mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak wygląda grzybica pochwy słownie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MonikaT



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 1:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

issasq napisał:
trochę boję się oglądać zdjęcia. Mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak wygląda grzybica pochwy słownie?

Hej... najczesciej swędzi.. i są upławy: taki śluz się wydobywa z pochwy i po wsadzeniu palca zostaje na nim: białawy lub trochę żółtawy z grudkami, niktórzy porównują go do twarożku... bo naturalny śluz jest albo ciągliwy, białawy ale jednorodny albo przezroczysty. U mnie widać byłlo różnice jak zaczelam brać Lacibios femina w śluzie, w sensie zaczął byc prawidłowy wreszcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group