Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gruczolak gruczołu krokowego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
christmas



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 1:04 pm    Temat postu: Gruczolak gruczołu krokowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Co to jest gruczolak groczołu krokowego.Do jakiego lekarza się udać na ewent konsultacje i na czym polegają badania oraz leczenie. Jak można wykryć,że jest taki stan.Na obecnośc tekiego stanu nasunęły mi sie nast,objawy.

1- częste i bolesne oddawanie moczu

2-mały strumień moczu

3- bolesne parcie na mocz /czuję jakbym miał balon w okolicach podbrzusza,
Z góry dziękuje za pilną odpowiedż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 4:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

christmas
na początek lekarz rodzinny. to on wystawi Ci skierowania do potrzebnych specjalistów. najpierw pewnie skieruje Cię do urologa. potem po badaniach zdecydują co dalej.

ile masz lat?
może to nie gruczolak tylko prostata?

dobrze by było gdybyś wykonał badanie moczu oraz morfologię z oznaczeniem ob i/ lub crp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
christmas



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 5:41 pm    Temat postu: Gruczolak gruczołu krokowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
bardzo dziękuję za odpoweiedż.Mam 50 lat . Badany byłem pod kontem prostaty,ale nic nie wykazalo. Miałem badany mocz i tez ,bez zmian.Natomiast nie miałem morfologii na ob a napewno nie miałem badania cpr.Mam pytanie co to jest dokładnie ob a co to jest cpr? Myślę,że Twoje wypowiedzi bardziej przybliżą moje dolegliwości do ustalenia diagnozy ,o którą walczę już od czterech lat bez przewy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OB- inaczej odczyn Biernackiego.
jest to wskaźnik pokazujący czy w organizmie istnieje bądź istniał stan zapalny. trzeba jednak pamiętać, że nie jest to dokładny wynik.
OB wolno rośnie i wolno opada. do podwyższenia go może doprowadzić zwykły katar lub niewyleczony ząb.
bardziej miarodajny jest CRP- jest to inaczej białko ostrej fazy- badanie CRP pokazuje czy w organizmie AKTUALNIE istnieje stan zapalny. dla lekarzy jest on bardziej dokładny i wiarygodny.
jednak żadne z powyższych badań nie powie co szwankuje w organizmie i dlaczego oraz gdzie znajduje się stan zapalny.
jest to tylko informacja że coś niedobrego dzieje się w organizmie.

jeśli gruczolak to rak (przepraszam, ale nie mam czasu szukać) to zapytaj w laboratorium o oznaczenie markerów nowotworowych. być może one pozwolą się zorientować czy to rzeczywiście ta choroba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
prost20



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 5:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 napisał:
christmas

ile masz lat?
może to nie gruczolak tylko prostata?

.


Gruczolak prostaty czy inaczej mówiąc stercza lub gruczołu krokowego to przerost tego gruczołu. Najczęściej występuje u mężczyzn po 50 roku życia. Przerost gruczołu krokowego jest łagodną odmianą nowotworu w przeciwieństwie do raka prostaty. Dlatego dziwie się Gosiu85 ,że piszesz że to nie gruczolak tylko prostata. Niestety ale jedno z drugim jest ściśle powiązany. Ale twoja rada z lekarzem rodzinnym i urologiem jest jak najbardziej trafna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group