Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gorsze słyszenie w prawym uchu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piter1925



Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 2:55 am    Temat postu: Gorsze słyszenie w prawym uchu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. W 2012 roku miałem złamanie nosa z przesunięciem. Miałem operację, ale troche się ona nie udała, bo została skrzywiona przegroda nosowa prawa bodajrze, i od tamtego czasu mam wieczny, katar, raz na jakiś czas ból głowy, gorsze oddychanie oczywiście i tak mi sie zdaje że gorzej troszke słyszę na prawe ucho. Gdy przykładam słuchawkę do lewego ucha, dzwięk jest normalny i czysty, a jak do prawego, to tak jakbym miał toszkę ogłuchnięte to ucho, takie lekko szumiące. Czytałem że to może być przyczyna właśnie danej skrzywionej przegrody. Wypowie się ktoś obeznany w tych sprawach ? Czy mam jakieś zapalenie trąbek czy coś ? Szybciej mi się woskowina uszna gromadzi w prawym uchu ? Raz też miałem normalny szum i piszczenie w uchu. Wyszło mi w badaniach, że rzeczywiście słabiej słyszę na prawe ucho, ale wziąłem tabletki i narazie jest dobrze. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kirrek



Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 2:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gardło, zatoki, uszy - wszystkie narządy są ze sobą połączone i niestety nieprawidłowe funkcjonowanie jednego rzutuje na działanie drugiego. Prawdopodobnie tak też jest w Twoim przypadku. Skrzywienie przegrody często jest przyczyną niedrożności kanału nosowego, co doprowadza do stanów zapalnych zatok. To natomiast może rozprzestrzeniać się i rzutować na jakość słuchu. Polecam udać się do laryngologa i przyjrzeć się tej skrzywionej przegrodzie nosowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group