Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

gamma-knife

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arturek0105



Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 10:33 pm    Temat postu: gamma-knife Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
u mojej mamy(61) wykryto oponiaka (1,8x1,4x1,2). Mama jest bardzo negatywnie nastawiona do wszelkiego rodzaju operacji, szpitali...,a juz w ogole jezeli chodzi o ingerecje w glowe. Znalazlem informacje, ze alternatywa na operacyjne usuniecie oponiaka jest GAMMA-KNIFE.
Jezeli ktos moglby sie podzielic wlasnymi, lub jakimikolwiek informacjami na ten temat bede bardzo wdzieczny.

Z gory dziekuje Artur.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mawi77



Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 11:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie jest takie proste dostać sie na gamma -knife na Bródno , tylko jeden taki sprzęt w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
despero80



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 7:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj. Od 24listopada 2011r należę do osób, które walczą z oponiakami..bo mam ich 3.. wcześniej żadnych objawów, żadnych bóli..nic.. w nocy jeden atak padaczkowy i rozpoznanie.. guzy mózgu... w dniu 02.12.2011r. w Elblągu na Oddziale Neurochirurgii i Traumatologii z Pododdziałem Neurospondyliarii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym miałem operacje: kraniotomia czołowo-ciemieniowa przeztrzałkowa - usunięto guza o wielkości 48x53x36mm wraz z sierpem. Operacjii dokonał lekarz Safwan Bayassi. Operacja trwała 6,5 h i zakończyła sie sukcesem - żadnego niedowładu. Jak to mówili lekarze byłem troche splątany z uwagi na pooperacyjny obrzęk mózgu. Pozostały jeszcze dwa oponiaki: guz stoku po stronie lewej oraz oponiak otworu kanału wzrokowego lewego. Lekarz wystawił mi skierowanie do Instytutu Onkologii w Gliwicach na "Cyber Knife"- dotyczy guza stoku. W styczniu 2012r odbyła się konsultacja z dr. Tarnawskim, który zakwalifikował mnie na CK na 20 lutego 2012 na MR oraz pobranie maski a 27 lutego kłade się na tydzień na oddział. 3 guz będzie operowany także w Elblągu ale to już dopiero po Gliwicach i konsultacji w poradni prowadzonej przez dr Bayassiego.

Czytając ten wątek chciałbym powiedzieć wszystkim aby rozmawiali z lekarzami na temat CK aby kierowali ich na konsultacje..nie czeka się latami.. to jest naprawde szansa dla wszystkich którzy mają guzy w fazie poczatkowej - do 3 cm bo tylko takie kwalifikują do CK.

Oczywiście po wszystkim i na bieżaco będę Wam opisywał na jakim etapie i w jakim stanie jestem. ps. wynik badań histo: meningioma partim atypicum ( I/II WHO ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group