Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

FENOTEROL jakie objawy po nim występują???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KASIAB27



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 10:54 am    Temat postu: FENOTEROL jakie objawy po nim występują??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich !!
Wczoraj byłam na wizycie u gin. jestem w 19 tc. i lekarka stwierdziła, że mam dość napięty brzuch więc przypisała mi fenoterol..
Wzięłam 2 razy po 1/2 tabletki a w nocy myślałam że już po mnie serce mi waliło jak głupie lewa strona ciała mi zdrętwiała do połowy jeszcze dzisiaj to odczuwam.
Z samego rana dzwoniłam do lekarki i od razu kazała odstawić lek.
Czy konieczne jest podawanie leku już w tym tygodniu ciąży?
Co powoduje napinanie się brzucha?- dodam , że taki brzuch mam od początku bo z natury jestem szczupłą osobą!!
Proszę o pomoc kto miał podobne objawy?? czy taka dawka może zaszkodzić maleństwu???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma on wpływu na dziecko także spokojnie, jemu nie zaszkodzi.

Lekarka zaleciła przyjmowanie tego leku zapewne z obawy przed ewentualnym poronieniem (napięty brzuch).

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Masz problemy z sercem?Krążeniem(nadciśnienie, niedociśnienie)?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KASIAB27



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 4:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak często miewam skoki ciśnienia zwłaszcza na początku ciąży i lekarka doskonale o tym wiedziała.
Jaki to ma związek?

Dodano po 10 minutach:

dodatkowo od początku ciąży zażywam DUPHASTON,brałam też LUTEINE i zastrzyki z KAPROGESTU od miesiąca mam luteine i zastrzyki odstawione.
Do tej pory wszystko było z ciążą w porządku a tu po tych tabletkach czuję się jak by mnie coś bardzo ciężkiego przygniotło bardzo bolą mnie mięśnie rąk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ano taki, że w takich przypadkach tego leku nie należy podawać gdyż on przyspiesza czynność serca...

To jest skutek uboczny tego leku. Ja bym się przeszła do innego ginekologa, tak na wszelki wypadek, żeby się wypowiedział.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KASIAB27



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz też już o tym myślałam ale jak do tej pory nie miałam problemów z tą lekarką.
za tydzień mam mieć robione usg 3D po nim będzie wiadomo czy z dzidzią wszystko w porządku? czy przy napiętym brzuchu odczuwa się jakieś bóle?- dodatkowo

Dodano po 3 minutach:

dodam jeszcze że jestem w 19 tc a brzuch dopiero zaczyna się pojawiać na wadze 2 kg podskoczyłam w ciągu miesiąca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 6:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Będzie widać dziecko w trójwymiarze. Widać będzie jak postępuje jego rozwój Smile Czy jest dobrze wykształcone jak na "swój wiek" Smile

Co do bóli...Rozciąga Ci się macica więc możesz odczuwać. Co nie zmienia faktu, że każdy ból, skurcz czy odpukać plamienie należy skonsultować z lekarzem, żeby wykluczyć ewentualne nieprawidłowości Smile

A co do widoczności brzucha...Jeśli z ciążą wszystko jest ok to nie ma powodu do obaw Smile Moja kuzynka jak była w ciąży przytyła całe 5 kg...Więc jak się dobrze ubrała to nikt nie widział ze jest w ciąży Very Happy
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KASIAB27



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pytam o te bóle tak na wszelki wypadek ale ja nie odczuwam żadnych dzięki za odpowiedź mam nadzieję , że wszystko będzie dobrze pozdrawiam! a tak na przyszłość to będę się konsultować za nim zażyje jakieś leki!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 1:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wystarczy przeczytać to co jest zawarte w ulotce informacyjnej Smile I ewentualne swoje wątpliwości zgłosić lekarzowi prowadzącemu Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group