Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Falujący obraz, mroczki przed oczami.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nigys



Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 7:31 pm    Temat postu: Falujący obraz, mroczki przed oczami. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Zacznę od tego, że od szóstego roku życia noszę okulary. Mniej więcej trzy-cztery lata temu zaczął mi sporadycznie falować obraz przed oczami, najpierw się rozmywał począwszy od zewnętrznych stron, później poziomo falował i stawał się strasznie hm...jasny. Trwało to od kilku minut do godziny przeważnie. Od jakichś sześciu miesięcy dzieje się to częściej (co 2-3 dni), czasem towarzyszy temu pisk w uszach lub krótki i silny ból głowy - ale nie zawsze. Potrafi trwać to nawet kilka godzin. Dzieje się tak niezależnie czy mam okulary czy nie (aktualnie potrzebuję ich tylko do czytania). Jest to o tyle uciążliwe, że często przytrafia mi się to na zajęciach i nie jestem w stanie nic z tym zrobić.
Byłam z tym u okulisty na początku jak zaczęło się tak dziać, ale stwierdził że "przejdzie". Miałam badania krwi, tarczycy itp. byłam o u neurologa ( z innej przyczyny), miałam nawet testy na borelioze (wymogi w technikum leśnym) i wszystko jest w porządku. Mam 22 lata.

Wklepywałam nawet zapytania w google ale nic logicznego nie znalazłam.

Może ktoś ma podobny problem lub coś doradzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lip 10, 2013 1:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A zwróciłaś neurologowi uwage na te problemy?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nigys



Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 10, 2013 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, wysłał mnie z powrotem do okulisty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elizabet
Spamer


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 11:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spróbuj u tego bardzo ogarniety specjalista SmileReklamy na naszym forum są zabronione. Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 3:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Moim zdaniem powinnaś jeszcze raz udać się do neurologa, który powinien Ci dać skierowanie na tomografię głowy. Skoro badanie okulistyczne wyszło ok, wydaje mi się że problemy są raczej natury neurologicznej.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group