Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ewolucja gatunków

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rutus



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 5:40 pm    Temat postu: Ewolucja gatunków Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu pasjonują mnie spory kreacjonizm-ewolucjonizm.

Jak do tej pory radziłem sobie nadzwyczaj dobrze, ale ten błogostan minął. Otrzymałem takie oto pytanie, na które (co przyznaję otwarcie) nie umiem odpowiedzieć wyczerpująco:

Ryba napisał:
-jak wyewoluwoaly chromosomy?
-jak to sie stalo, ze rozne organizmy maja rozna liczbe chromosomow?
-jesli przy rozmanzaniu sie organizmu jakiegos gatunku, doszlo do mutacji i powstal organizm o innej liczbie chromosomow, w jaki sposob ten organizm moglby sie krzyzowac (prawdopodobinestwo powstania takiej mutacji, ktora zmienia liczbe chromosomow jest bardzo male, wiec musimy zalozyc, ze powstal tylko jeden zmutowny organizm w jakiejs populacji) z innymi niezmutowanymi organizmami

Proszę o pomoc w zdobyciu odpowiednich informacji i w poszerzeniu mojej wiedzy na ten temat.
Przyznaję - jest to jak dotąd jedyne pytanie zadane mi przez kreacjonistę, które uznaję za sensowne i ciekawe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group