Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle?

Idź do strony 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
summitka



Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 11:20 pm    Temat postu: Escapelle? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam prośbę o podpowiedź, a właściwie o uspokojenie.

Wczoraj wzięłam Escapelle - w 20 godzin po stosunku (zsunęła się prezerwatywa!!! Sad((( mam pytanie, czy któraś z was brała Escapelle tyle godzin po stosunku w 16 dniu cyklu? Czy pigułka zadziałała? Czy powinnam mieć jakiekolwiek objawy bo nie mam żadnych (nawet mnie głowa nie boli ani brzuch ani nic). Czy to znaczy, że może nie zadziałała? I czy okres przyszedł Wam w terminie?

Kupiłam test ciążowy ale z tego co czytam to na razie za wczesnie by go zrobić, minimum to 6 dni po stisunku, chyba zwariuję Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 6:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejkaa z tego co wiem to tabletkę należy przyjąć jak najszybciej, najlepiej
w ciągu 12 godzin i nie później niż do 72 godzin . Skuteczność Escapelle oblicza się na ponad 99% po zażyciu w pierwszej dobie po niezabezpieczonym stosunku. Mam jeszcze 1dno pytanie: napisałas ze zsuneła sie gumka,ale czy doszło do wytrysku?? Moze głupie pytanie,ale czesto w nerwach działamy pod presja a byc moze wystarczy sie zastanowic Laughing w kazdym razie trzymam mocno kciuki! Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 1:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z wind, te tabletki są bardzo skuteczne i myślę, że nie masz się co martwić. to stres teraz może działać na niekorzyść, więc dziesięć wdechów i odpręż się Wink

co do tego, ze Cię nic nie boli, to chyba dobrze. to pozytywnie mówi o tabletkach i wcale nie oznacza, że nie zadziałały. moja koleżanka ostatnio miała taką awaryjną sytuację i własnie się dopytywałam, jak jej organizm reaguje na escapelle, to stwierdziła, że w ogóle fantastycznie, ma przypływ energii i do tego chudnie Shocked więc ciesz się, że nie masz nieprzyjemnych skutków ubocznych i nie myśl o tym za dużo Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 9:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja wzielam Postinor duo 20 godzin po stosunku w 17 dniu cyklu pekla nam prezerwatywa i cala zawartosc zostala w sordku, wiedzialamz e mam tak jakos owulacje wiec wzielam tabletke, escapelle jest podobna Smile wiec nie masz sie co martwic, po tym okres moze sie spozniac wiec czekaj cierpliwie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może sie spóźniać jak najbardziej i to nie będzie oznaczało też, że nie zadziałało. tylko trzeba pamiętać, ze takie tabletki jak escapelle są na raz, nie można ich stosować jako antykoncepcji, bo częste czy długotrwałe przyjmowanie nie jest najzdrowsze. to ważne jest Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
summitka



Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedzi!!!! Bardzo mnie uspokoiłyście. Mimo to chyba jeszcze nigdy tak dni do okresu nie liczyłam jak teraz Sad

Jak to się już skończy to idę po tabletki anty, wolę już na przyszłość nie ryzykować z gumkami :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
enerka



Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się dołączę i powiem tylko, ze chyba nie musisz się przejmować, bo tak pisały dziewczyny do 72 godzin to masz mikro prawdopodobieństwo że zajdziesz. te pigułki są raczej pewne. Pogadamy po okresie:) Powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sonia



Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 11:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spokojnie zadziala:) ja wzielam te tabletke jakos 24 h po,a okres przyszedl normlanie jak w kalendarzyku zapisane bylo;) wiec spokojnie:)ja akurat czulam sie zle psychicznie iemocjonalnie ale to przez jeden dzien:) ale to pewnie z nerwow;) pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga F



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 2:38 am    Temat postu: JAK DZIAŁA TO ESCAPELLE? CZY BĘDZIE DZIAŁAĆ PO ZAŻYCIU? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, zwracam się z prośbą o pomoc/radę. Wczoraj podczas stosunku zsunęła nam się prezerwatywa. Niby nie ma tragedii, bo wg moich obliczeń już po dniu owulacji(tzn był tak 2 lub 3 dni temu, w najgorszym przypadku dopiero będzie), ale ponieważ woleliśmy być spokojni poszliśmy z moim chłopakiem do lekarza i przepisał mi Escapelle. Wzięłam je dziś około 17, a więc jakieś 28 godzin po. Problem w tym, że potem znów poszliśmy do łóżka i sytuacja się powtórzyła - znowu nam się zsunęła prezerwatywa, nie wiem jakim cudem, bo byliśmy ostrożni. Czy ktoś z Was może wie czy istnieje duże ryzyko i co powinniśmy zrobić? Piszcie co wiecie, bo jesteśmy bardzo zdenerwowani ;/.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 1:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli wziełas tabletke wczesniej niz 72h( a tak w Twoim przypadku było) to nie ma powodu do obaw...zsunieta gumka nie oznacza jeszcze ciazy...nastapił wytrysk wewnatrz?ze masz jakiekolwiek obawy?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Następny
Strona 1 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group