Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martaa123



Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 10:26 am    Temat postu: Escapelle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

18 lipca kochałam się z moim chłopakiem niestety pękła nam prezerwatywa ;c . Zażyłam tabletkę escapelle po jakiś 44 godzinach od stosunku. był to 8 dzień cyklu. Okres spóźnia mi się już jakiś 6 dzień . Czy mam się o co obawiać? Może jest to wywołane stresem i tym że dostałam lekką infekcję grzybiczą?
Wspomnę jeszcze że mam nisko osadzoną, twardą szyjkę macicy, czuje się w zasadzie jakbym była przed miesiączką.
Jest to drugi raz kiedy musiałam zażyć tą tabletkę, przed tą zażyłam ją pod koniec czerwca.
POMOCYYYY ! ;c Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 11:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z oficjalnych informacji na temat Escapelle wynika, że tabletka ta ma 90% skuteczności jeżeli zażyje się ją do 24 godzin od stosunku, potem procent szans na zapobiegnięcie ciąży maleje, a często zaleca się przyjęcie drugiej tabletki. W Twojej sytuacji, szanse określić można pół na pół, więc ciąża jest prawdopodobna. Przypominam też, że okres może opóźniać się przez nadmierny stres, jak w Twoim przypadku chyba występuje, da się to odczuć po wiadomości. Możesz zrobić test, najlepiej dwa, bo po takim czasie jego wiarygodność jest prawie 100%...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edyte



Dołączył: 10 Sie 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 19, 2014 6:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wzięłam escapelle 58 godzin po wpadce(?) - nie miałam wcześniej możliwości :/ to już 3cia doba, lekarka mnie przebadała i potwierdziła dni płodne, ale nie powiedziała nic na temat owulacji... wg kalendarza wypadła ona 13go ale w niedziele tj 10go (o 5 rano miałam wypadek).
Wpadka ze znakiem zapytania, bo fakt - miałam dni płodne, ale nie odbyłam z partnerem pełnego stosunku, tylko peeting, dotykaliśmy się narządami, a naczytałam się że kropelkowanie też jest zagrożeniem. Partner zakończył wytryskiem u mnie na brzuchu/piersiach, ja zaraz poszłam się wytrzeć, taki epizod miał miejsce o godzinie 5 rano w niedziele. Po krótkiej drzemce sytuacja się powtórzyła, tylko teraz była godzina 10, a chłopak nie wykąpał się ani nie wysikał po poprzednim razie... Jeszcze nie robiłam testu, ani nie miałam objawów niepożądanych, okres powinien być za 8dni... Szansa na ciążę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group