Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle, part.4

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 37, 38, 39  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 12:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wzięłaś tabletkę więc w ciąży raczej nie będziesz. Tabletka po uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka w błonie śluzowej jamy macicy.

Do zapłodnienia dochodzi w jajowodzie, gdyż nigdzie indziej komórka jajowa nie dotrze przez te góra 24 godziny przez które jest zdolna do zapłodnienia. Żeby tak się stało, musiałabyś mieć owulację najpóźniej kilka dni po stosunku przy dobrych warunkach.

Taki zarodek do jamy macicy wędruje ok 1 tygodnia. Więc w związku z tym do ciąży raczej nie dojdzie...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kochany_misiaczek18



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 12:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ja tebletke wzielam po okolo 28 godzinach a co z tymi plamieniami bo ja jak dotad to ich nie mialam a skad wiadomo ze w tym dniu kiedy sie kochalismy nie mialam jajeczkowania??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 12:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No mówię przecież, że nawet jeśli, to taki zarodek idzie do jamy macicy ok tygodnia...Więc ta tabletka już działa...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kochany_misiaczek18



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 12:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ze jestem taka ale jak sie denerwuje to niektorych spraw nie rozumiem ale dzieki za wszystko.




Poprawiłam błędy

Nie ma za co / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hancock



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, niestety z narzeczona odbylismy nieszczesny stosunek w ktorym gumka niestety pekla, Tabletke zazyla 40 godzin po stosunku, co do dni plodnych to raczej ciezko mi na to odpowiedziec poniewaz ma strasznie nieregularny okres, moze mi ktos powiedziec jaki % szans jest na ciaze ?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wystarczy, że zapytasz ją ile trwał u niej najdłuższy i najkrótszy cykl w ciągu ostatnich 12 miesięcy i dni płodne będzie można wyliczyć.Ale nie musisz tego robić.

Zażyła tabletkę, więc nie sądzę żeby zaszła w ciążę.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hancock



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 7:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama nie wie, ale zazwyczaj jest to 3,4 dni przed badz po 20 kazdego miesiaca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taka informacja nie pomoże. Przede wszystkim radze zacząć zapisywać daty miesiączek i obserwować śluz. Wtedy będzie wam dużo łatwiej bo będziecie mogli wyliczyć dni płodne, oraz określić kiedy zbliża się owulacja. Jak to się robi przeczytacie w dziale metody naturalne. Tam jest wszystko napisane...

A na razie spokojnie czekajcie. Co się może dziać po zażyciu tej tabletki przeczytajcie w tematach dotyczących escapelle. Trochę tego jest, ale myślę że warto.

Pozdrawiam Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Partyzant



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
mamy z dziewczyną problem taki jak zapewne większość bywalców tego tematu.
w 11 dzień jej cyklu (czyli pierwszy dzień płodny, a więc przed owulacją) zaliczyliśmy wpadkę.
Prezerwatywa pękła i caaaaały wytrysk nastąpił w środku.
Było to o godzinie 9:00, dziewczyna po dwudziestej zażyła escapelle które dzięki bogu nam pani na nocnej dyżurce przepisała, bo cały dzień lataliśmy po lekarzach i nikt nie chciał ... a to że nieletni, a to ze "tylko ginekolog może" (a pech chcial ze zaden w pt nie przyjmowal)..

moja luba nie miała żadnych krwawień itp jedynie przez pierwsze dwa dni czuła się b. kiepsko psychicznie, była rozdrażniona no i fizycznie dosłownie wszystko ją bolało.
ale żadnych typowych krwawień itp....

chcemy zrobić test ale z tego co wiem to jeszcze jest za wczesnie (Dziś jest 14, wpadka miała miejsce 9tego.)

czy tabletka na pewno zadziała czy jest jakaś duża szansa że jednak nie?..
bycie rodzicami w wieku 16 lat nie nastraja nas optymistycznie ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletka została zażyta bardzo szybko więc myślę, ze nie ma się czym martwić. Krwawienia mogą ale nie muszą występować, ponad to właściwa miesiączka może się opóźnić lub przyspieszyć. W ulotce informacyjnej macie napisane czego można się spodziewać.

Niech Twoja dziewczyna pójdzie do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, to nie będziecie mieć już więcej takiego stresu Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 37, 38, 39  Następny
Strona 3 z 39

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group