Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle, part. 5

Idź do strony 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
realniepatrzac88



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 12:18 am    Temat postu: Escapelle, part. 5 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o pomoc. Przeglądałam ten temat dość długo, ale nie natrafiłam póki co na żadną wypowiedź o nieskuteczności escapelle co mnie ogromnie cieszy..
Sama w tej chwili panikuję.

Nie wiem jak mam obliczyć swój cykl. Miesiączkuję 9 lat i dopiero przez ostatnie pół roku miałam regularne cykle. Akurat 28 dniowe. Zgodnie z tym powinnam dostać okres 6 maja. Ale dostałam go 3, czyli trzy dni wcześniej, mimo, że ostatnie miesiące były bardzo regularne. 19maja zsunęła nam się prezerwatywa, doszło do wytrysku. Tabletkę escapelle wzięłam 2h po stosunku. Bardzo się boję, bo nie wiem czy to był mój 17sty dzień cyklu (czyli raczej "średnio" płodny), czy np. 14 (taki by był gdybym dostała okres w spodziewanym terminie, a przyspieszenie bylo czyms spowodowane..).
W ogóle czy słyszałyście o przypadkach zajścia w ciążę mimo tabletki, która była brana bardzo szybko 'po'?
błagam o pomoc...

-----edit by nowicjuszka-----

Post wydzieliłam.

Zapraszam do kontynuowania rozmowy tutaj
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 12:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak wyliczyć dni płodne, masz napisane w dziale metody naturalne.Zapraszam tam Smile

Ale skoro wzięłaś escapelle, to w ciąży nie będziesz...Zwłaszcza, ze wzięłaś ją tak szybko Smile

Spokojnie Smile

Wszystko będzie ok Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
realniepatrzac88



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 12:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam taką nadzieję, ale zdarzyło mi się to pierwszy raz.. W ogóle jestem bardzo anty nastawiona na antykoncepcję hormonalną, dlatego stosowałam prezerwatywy. Ale po tym wypadku chyba się jednak zmuszę.. Do tego błądzę po forach, gdzie czytam "wzięłam zaraz po stosunku i nie pomogło" i wyć mi się chce Smile
Jednak te 2h mnie trzymają w kupie jeszcze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 12:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie Smile Wszystko będzie ok Smile

Skoro nie zadziałała, to znaczy, że musiało już wcześniej dojść do zagnieżdżenia się zarodka w błonie śluzowej jamy macicy...Ten konkretny stosunek nie mógł skutkować ciążą...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
realniepatrzac88



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 12:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w takim razie (nie)cierpliwie poczekam na okres.
Lekarz telefonicznie poinformował mnie, że test mogę wykonać "nie prędzej niż za dwa tygodnie", ale skoro planowany okres mam na 30stego, to chyba tego dnia mogę wykonać już pierwszy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie będzie sensu...Test jest wiarygodny dopiero po 14-16 dniach od stosunku...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
realniepatrzac88



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 12:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a nie od pierwszego dnia w którym spodziewany jest okres? w sumie to 14 dni od owulacji hehe. No to ja swój "przypadek" miałam 12 dni od spodziewanego 30stego maja. Więc chyba spróbuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 1:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy kiedy miało miejsce zbliżenie...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
realniepatrzac88



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 9:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie 17stego dnia cyklu.. Czyli 12 dni od spodziewanego okresu. Chyba, że tak jak pisałam wcześniej, ten jeden okres to jakiś "wybryk" i powinnam liczyć inaczej, wtedy to 14sty dzień...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 12:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaczekaj z testem aż minie 14 dni od stosunku...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 1 z 40

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group