Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle i druga wpadka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
probleem



Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 11:54 pm    Temat postu: Escapelle i druga wpadka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.
W niedzielę (4 rano) pękła mi prezerwatywa. Zażyłam od razu (ok.16.00) Escapellę.
Niestety dzisiaj podczas stosunku kolejny raz pękła prezerwatywa. Zastanawiam się, czy należy przyjąć znowu tą tabletkę, czy mam uznać, że skoro wstrzymuje owulację, lub nie powoduje zapłodnienia nie mam się czym martwić?
Dodam tylko, że miesiączka skończyła mi się 9.04.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 12:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dwa razy pękła?;O Jakich prezerwatyw używacie? Musisz sobie obliczyć, kiedy masz dni płodne i wyjdzie Ci, czy możesz się martwić czy nie;) Tylko nie pomyl się obliczeniach, jeśli wypadły Ci dni płodne, to najlepiej skonsultuj się z lekarzem, bo musisz też sprawdzić jakie działanie ma twoja, bo z tego co wiem, to ta Escapllea, to działa po 72h - za to pigułki EllaOne działają nawet po 120h po wyjściu, po za tym, Escapella jest przypisywana bez recepty? Nie martwisz się o swoje zdrowie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
probleem



Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 5:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście,że się martwię.
Tabletka nie jest bez recepty. Udało mi się jednak dostać receptę i wzięłam dzisiaj ponownie ten lek. Niby można 3-4 razy w miesiącu ją zażyć, ale nie należy to do bezpiecznych i zalecanych metod.
Mam nadzieję, że zadziała prawidłowo, ponieważ drugie przyjęcie leku osłabia jego działanie.
A jeśli chodzi o dni płodne-mam co prawda nieregularne cykle, ale z obliczeń wynika że od niedzieli akurat mam dni płodne. Nie napawa mnie to zbytnim optymizmem...
Jeśli chodzi o prezerwatywy-poprzednie to new caress żółte, tym razem były to wszystkim powszechnie znane durex z wypustkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jurand



Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 2:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ożywię troche ten wątek, no nie można stosowac antykoncepcji "po" jako standardowego zabezpieczenia, jezeli nie potrafi sie zakładac prezerwatywy, ze ta pęka to nalezy obejrzeć sobie filmiki instruktazowe, gdzie wyraźnie pokazują, że trzeba podczas rozwijania przytrzymać wypustkę, żeby powietrze sie nie dostało, bo później może pęknąć lub nalezy kupować dobrej jakości prezerwatywy, jest dobry filmik adbustera z testem prezerwatyw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group