Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dziwny zapach i puchnący policzek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blaszka



Dołączył: 27 Kwi 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 3:23 pm    Temat postu: Dziwny zapach i puchnący policzek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Od dłuższego czasu mam dziwne objawy, przy czym nie wiem, czy jedno z drugim się w jakiś sposób łączy. Jedną z nich jest puchnący policzek. Od dawna ale bardzo sporadycznie, ok raz na 2 tygodnie mam spuchnięty lekko prawy policzek. Nie boli mnie żaden ząb, sam polik też mnie nie boli, nie przeszkadza, ale opuchlizna jest widoczna, nie bardzo, ale da się zauważyć. Innym (ostatnio nasilającym się) objawem jest czucie dziwnego, nieprzyjemnego zapachu, który nie istnieje. Od wielu lat czuję ten zapach, ale ostatnio zdecydowanie częściej. Uważam, że mam słabo rozwinięty zmysł węchu i kiedy mam coś powąchać muszę się dobrze nawciągać, żeby poczuć, a w tym wypadku jest inaczej, zapach potrafi być bardzo intensywny przy minimalnym wciąganiu powietrza. Pojawia się w różnych miejscach, w różnym klimacie, w różnym czasie. Jest bardzo specyficzny i ciężko mi go do czegokolwiek porównać, wydaje mi się, że jest wręcz nie fizyczny i nie unosi się w powietrzu, tylko czuję go jakby 'od środka'. Stąd piszę o tym w temacie 'neurologia'. Czy jedno z drugim może być jakoś powiązane? Co to oznacza, skąd się bierze? Czy to nic nieznaczące naturalne objawy, które można zignorować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do policzka to może jakaś alergia? Czy problem powraca w okresie wiosenno letnim? Czy raczej występuje nieregularnie i niezależnie od okresu roku. W sensie nie ważne czy zima czy lato. Takie opuchlizny mogą być spowodowane chorobą dziąseł, niewłaściwym szczotkowaniem nawet przez co puchną policzki lub zakażeniem, infekcją - przyczyn jest w sumie bardzo dużo.

Co do tego zapachu to faktycznie jakiś dziwny a nawet niespotykany problem, tutaj nie mam pomysłu jak pomóc, co powiedzieć :/ musisz udać się do specjalisty, opowiedzieć o problemie i zapewne przeprowadzone zostaną specjalne badania, które mogą pozwolić uzyskać wyniki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna79



Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 12:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też jestem zdania, ze może to być alergia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group