Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dziwny ból głowy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
opalek



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 4:21 pm    Temat postu: Dziwny ból głowy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ostatnio mam dziwne objawy czegoś w rodzaju bólu głowy.
Wygląda to tak:
1. na początku wzrok mi się lekko rozmywa, pojawiają cię dziwne jasne plamki (ciężko to opisać), to trwa przez kilka minut, po tym praktycznie bez śladu przechodzi.
2. następnie cierpnie mi prawa strona ciała (głównie prawa ręka i prawa część twarzy), po tym zmienia się to na lewą cześć ciała... i tak na zmianę.
3. po pewnym czasie od cierpnięcia zaczyna się ból głowy (w okolicach czoła), najpierw delikatny, potem ustępuje cierpnięcie, a głowa zaczyna boleć coraz mocniej i wydaje mi się że pojawia się przy tym gorączka.

Całość trwa dosyć krótko, wystarczy że się położę na 2 godz. i budzę się tylko z lekkim (prawie nie zauważalnym) bólem głowy.
Nachodzi mnie to dosyć rzadko i parami tzn. pierwszy raz ok pół roku temu, potem kilka dni po tym i teraz 1,5 tyg. temu i dzisiaj.
Dodam że jestem nigdy nie chorującym (poza delikatną sezonową grypą jak wszyscy) mężczyzną w wieku 25 lat. Nidy na zdrowie nie narzekałem.

Szczerze wątpię by tutaj byłby ktoś w stanie to zdiagnozować bo brzmi to trochę jak scenariusz do Housa, ale warto spróbować. Pewnie w nowym roku wybiorę się z tym do lekarza. Jednak każda rada/sugestia będzie mile widziana Smile

Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 5:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciekawe co House by na to powiedział Mr. Green

a tak poważnie- rzeczywiście najlepiej iść do lekarza. najpierw ogólnego bo od niego wszystko się zaczyna Smile
lekarz albo skieruje na badania albo do neurologa.

masz może/ miałeś kłopoty z kręgosłupem? skrzywienie, nadwerężenie?


opalek napisał:
wydaje mi się że pojawia się przy tym gorączka.

następnym razem zmierz temperaturę i zobacz czy rzeczywiście wzrasta czy to tylko Twoje wyobrażenie.
może to mieć jakieś znaczenie diagnostyczne ale za bardzo nie wiem jakie Razz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
opalek



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 6:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, nie miałem nigdy problemów z kręgosłupem. Dodam może że uprawiam wspinaczkę, może to trochę nadwerężać kręgosłup, ale nigdy tego nie odczułem..
Temperatury nie mogłem zmierzyć bo nie miałem termometru, ale następnym razem na pewno sprawdzę.
Chociaż mam nadzieje że nie będę miał prędko okazji tego zrobić Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
opalek



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 12:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłem odpowiedź... tzn. chyba znalazłem:
migrena z aurą, a dokładniej migrena połowiczoporaźna (dawniej hemiplegiczna). Tak zasugerowano na innym forum.
Zamieszczam w razie jak by ktoś miał podobne symptomy. Oczywiści trzeba jeszcze sprawdzić odpowiednimi badaniami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group