Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dziwne napady u 8 miesięcznej córki.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolinka171088



Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 11:37 pm    Temat postu: Dziwne napady u 8 miesięcznej córki. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, pozostaje mi szukanie pomocy w internecie gdyż lekarze albo nie potrafią albo nie jest to w ich interesie by wykryć

przyczyny.

Oto moja historia.
We wrzesniu 2013 urodziła się nam Oliwia, Aktualnie ma 8 miesięcy. Ciąża przebiegała prawidłowo, poród przez cc, punktów
9/10, niski poziom glukozy we krwi.Ostatnie szczepienie obowiązkowe 3w1 w marcu- po szczepieniu bez problemu.

1 kwietnia 2014 roku Oliwka dostała dziwne drgawki jednej nogi i ręki oraz utraciła przytomność(dzień przed dostała kataru i kaszlu- infekcja) wezwaliśmy karetkę i trafiliśmy do Akademi Medyczne w Gdańsku.Przez około tydzien była obserwowana. 5 kwietnia wystąpił "napad padaczki" około 40minut, podano leki na przerwanie napadu , wystąpiła gorączka 38st.Wykonano rezonans- wynik bez zastrzezen, oraz eeg - również bez żandych zmian, lecz we krwi wzrost kwasu mlekowego ok 4,2.Reszta wyników które zrobiono w miarę dobra.Wprowadzono tegretol 2%. 11 Kwietnia br. żona wróciła z Oliwką do domu. 14 kwietnia br. znów był napad poranny przyjechało pogotowie i zabrano nas do Akademi. Cały dzień spędziliśmy na obserwacji lekarz prowadząca zmieniła za kilka dni neurotop 300 i wypisała do domu. Od tamtego momentu Oliwka nie miała infekcji brała neurotop 1/4 tabletki.Od momentu wyjścia z AM wg. nas Oliwia zawieszała się (traciła świadomość ) przekręcała głowę w jedno stronę więc dostaliśmy Relsed podawalismy jej w celu przerwania zawieszenia - skutkowało. Zawieszenia powtarzały się co 3-4 dni. 12 Maja wyjechaliśmy na urlop i Oliwka dostała kataru i kaszlu w nocy dostała napad- drgawki i utrata przytomności (jednostronne drganie nogi i ręki, głowa na boku, wyciek śliny, kolor ust w normie) Po podaniu relsed'u napad minął. Nastepnego ranka napad
znów się powtórzył postępowanie j.w. Każdy trwał około 10-15 minut (oczywiscie przerywany). Wróciliśmy do Gdańska napady się powtarzały co 2-3 dni. 24 Maja sobota wystąpił napad którego nie można było zatrzymać relsed'em , została wezwana karetka w szpitalu podano leki na przerwanie napadu - nieskutecznie. Napad trwał 2 godziny, minął sam (lekarz dyzyrna stwierdziła że relsed nie działa bo jest za duży upał).Z badan o których mi wiadomo CRP było na poziomie 0,19% , kwas mlekowy ~5,2, z wymuszeniem na lekarzu prowadzącym zrobiono USG jamy brzusznej wynik - niejednolita struktura wątroby i trzóstki- lekarka nie potrafiła określić czym to jest z powodowane gdyż tego nie rozumie. Przeprowadzono EEG - wynik w porządku. 29maja w Akademi nastąpił kolejny napad ten udało się przerwać dość szybko. Dziś 31maja Pierwszy napad 11:15 do 12:00- podano tlen i leki na przerwanie. Dziecko spało do 15. Zjadło i o 16:05 rozpoczął się znów napad podczas którego wystąpiła gorączka 39.9st. dziecko zrobiło się czerwone(poplamione) napad skończył się po 1 godzinie kiedy gorączka spadła do ok 37,5-37,8st(po podaniu leków na gorączkę).W czasie napadu wezwano anestezjologa w celu podania relanium lecz ten nie zdecydował się przerwać napadu w ten sposób gdyż nie było warunków do ewentualnej intubacji. o 17:10 dziecko przestało drgać- zasnęło. Zostało podłączone pod urządzenie monitujące funkcje serca. Pobrano krew i mocz do badania .W badaniu krwi wyszedł niski poziom białych krwinek. Crp niskie(w normie). Gorączka jest na poziomie 37,2-37,6. Dodam że przez cały czas od 1 kwietnia gorączka u małej to 37,0- 37,5 czasami było 36,6- lekarze mówią że nie ma powodów do obaw. Lekarz prowadząca twierdzi że to padaczka bez przyczyny "Jest bo Jest, 60% ludzi nie zna przyczyny" Ale ja wymagam od niej by zrobiła wszystkie możliwe badania by wykluczyć "coś" co ewentualnie powoduje taki stan padaczkowy . Ale My z żoną mamy przeczucie że musi być powód takich długich napadów. Tylko nie wiem jakie badania trzeba koniecznie wykonać by wykluczyć wszystko co tylko możliwe.Gdy powiedziałem Pani lekarz o konieczności zrobienia badań by wykluczyć inne możliwość napadów , zapytała się mnie jakie badania proponuje !! Dodała że jakieś badania metaboliczne są robione i wysłane do Warszawy.

Dziecko po takim napadzie jest senne lecz pozniej wraca do normalności jest pogodna, radosna , ma apetyt.

Dodam że od urodzenia mała problemy z oddawaniem gazu. Ciągłe bule brzuszka , gazy odchodziły z ogromnym trudem. Teraz jest trochę lepiej.

Dla osób chcących pomóc będę mógł zeskanować wyniki badań.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Winril
Spamer


Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 9:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę,że trafił Ci się naprawdę dziwny przypadek.Ja mogę Ci polecić skuteczne leczenie padaczki u [reklama] .Bardzo dużej liczby osób pomógł i wydaję mi się,że w tym przypadku też może być bardzo pomocny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group