Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dziwne dziurki przy uszach od urodzenia

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darekoan



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 1:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ta dziurka to jest przetoka. I nie ma innej możliwości jak usunięcie tej dziurki - przetoki, operacyjnie.

Właśnie 8 lutego idę na 2 operację - operacja pod pełną narkozą.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
M@rti



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 4:58 pm    Temat postu: Dziwne dziurki przy uszach od urodzenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam...
Właśnie dowiedziałam się dziś, że też mam tą wadę. Długo szukałam informacji co to może być i jakimś cudem znalazłam. Mimo wszystko nie jestem pocieszona, bo z tego co czytam, to jednak przydałoby się to usunąć.
Ja mam takie objawy, ze jest dziurka, z której czasem wypływa ta ropa, z ta jednak różnicą, ze u mnie nie ma tego nieprzyjemnego zapachu. Moja siostra ma to samo, rodzice, z tego co wiem - nie.
Szczerze mówiąc nie sądziłam, ze to może mieć taki patologiczny charakter i tak sobie myślę, ze może to przez to miałam zawsze podwyższone OB.
W każdym razie, jeśli ktoś jest już po operacji, to niech się proszę podzieli wrażeniami. Widzę, że wątek jest świeży...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cadi4900



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 3:37 pm    Temat postu: rolicyn 150mg. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dużym problemem jest zabrudzenie dziurki po przez wyciskanie brudnymi łapami co może doprowadzić do infekcji,objawia sie to tym że ucho zaczyna puchnąć i cała połowa głowy ,po której jest dziurka też.Wtedy liczy się czas reakcji.szybkie przyjęcie antybiotyku najlepiej rolicyn 150mg ,jedna tabletka co 12h i tak przez 4 dni z reguły złatwia sprawę.ąle jeśli zacznę przyjmować anybiotyk dopiero po 24 od zainfekowania to pół głowy mam jak balon a wyleczenie się z takiegoo obrzęku to antybiotyk przez dwa tygodnie i okłaty z kwasu bornego przez pierwszych kilka dni ,dlatego mam zawsze w domu paczkę rolicynu i zawsze zabieram ją ze sobą jak jade gdzieś na więcej niż jeden dzień.Kiedyś zainfekowało mi się w egipcie i całe szczęście że miałem ze sobą tabletki bo nie wiem czym by mnie Egipcjanie z tego chcieli wyleczyć .pozdrawiam Człowiek z dziurką
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwiam



Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 1:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja z przetoką się borykam od urodzenia, a jak miałam 3 lata zatkała się mi dziurka i zebrało mi się wszystko koło ucha - później pękło i od tego czasu aż do 15 roku życia miałam tam na zmianę albo strupek po infekcji - co było stanem dobrym - albo nabrzmiały od ropy (z bardzo nieprzyjemnym zapachem) wrzód i czasami spuchnięte pól twarzy. U mnie nie działały antybiotyki - w końcu rodzice usłyszeli (22 lata temu) że tylko operacja ale z ostrzeżeniem że metodą "dłuta i młotka" czyli nacinają tak jak biegnie kanalik i tak idą po nitce do kłębka aż usuną całość z tym że jak coś przeoczą to wyjdzie znów i nie wiadomo gdzie, a że biegło mi to blisko twarzy (policzek i oko lewe) zrezygnowali.Od tej pory praktycznie byłam leczona domowymi metodami tzn ropa była wyciągana okładami z lnianego siemia, teraz już nie mam z tym tak często problemów ale zawsze po dłuższym przeziębieniu mi wraca. dlatego proszę o dokładny opis badań przed operacją, samej operacji i tego co było później bo jak metody się zmieniły to chętnie się tego pozbędę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AleksandraM



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 29, 2016 1:25 am    Temat postu: odnówmy trochę ten temat Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z podobnym problemem(?) Co to jest jeśli wygląda dokładnie jak na tych zdjęciach odnośnie przetoki przedusznej z tą różnicą, że nie boli mnie to, nie sączy się z tego śmierdzący płyn czy ropa, a łzy.. Zawsze kiedy zjem coś wyrazistego (słone, słodnie, ostre, kwaśne) albo jak płaczę to lecą mi z tego dwie do trzech kropelek łez.. Czuję to jedynie jak mi się zbierają w tej dziurce to lekko swędzi ale nic poza tym. Czy to jest to samo tylko bez tych negatywnych efetów czy to zupełnie co innego? HALP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group