Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dziecko po złamaniu stropu oczodołu nie podnosi powieki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daalder



Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 12, 2013 3:14 pm    Temat postu: Dziecko po złamaniu stropu oczodołu nie podnosi powieki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja 11-letnia córka dnia 16 września br. miała wypadek w szkole. Ma złamanie stropu lewego oczodołu po stronie lewej bez przemieszczenia.Nie podnosi lewej powieki, tzw. ptoza. Miała krwiaka i obrzęk powieki lewej górnej. Gałka oczna i ruchomość gałek są prawidłowe. Ortoptyczka powiedziała, że ma pourazowe porażenie mięśnia dźwigacza powieki górnej. Neurolog stwierdził, że wszystko jest dobrze, ale dziecko nadal nie podnosi powieki. Proszę o radę gdzie i do jakiego lekarza powinnam się udać na
dalsze leczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Paź 14, 2013 10:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, nie próbowałaś szukać żadnych informacji na temat zabiegu chirurgicznego? Co w ogóle na to lekarz, czy tylko jego reakcją było to, że stwierdził iż wszystko jest dobrze? Z tego co wiem, są ośrodki w których można wykonać zabieg chirurgiczny i przywrócić normalną funkcjonalność powiece.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna79



Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 8:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I jak rozwinęła się sprawa? Pytam, bo temat dosyć stary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
daalder



Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest trochę lepiej, czyli rana zagoiła się, ale nadal nie podnosi całkiem powieki. Miała robiony rezonans, ale tak naprawdę nadal z tego nic nie wiadomo, czy to wina mięśnia czy nerwa. I żaden lekarz nie wie co zrobić lub jak to rehabilitować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
josearkadio



Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 9:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, przepraszam za odgrzebanie tematu. Udało wam się "naprawić" powiekę ? Mam podobny problem i mam problem ze znalezieniem informacji na temat poprawy swojego oka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lolka91



Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 08, 2017 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udało się wyleczyć powiekę? Może to problem neurologiczny? Czytałam ostatnio że zaburzenia neurologiczne dotykają równiez dzieci. [zakaz dodawania linków na forum] Powszechnie uważa się, że problemy z układem nerwowym to problem ludzi starszych, jednak nic bardziej mylnego. Być może po tym złamaniu został uszkodzony jakiś nerw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group