Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Działanie tabletek - pytanie natury technicznej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gastric



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 2:51 pm    Temat postu: Działanie tabletek - pytanie natury technicznej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie dotyczące technicznej strony działania tabletek dwuskładnikowych.

Wiem, że hamują one dojrzewanie i pękanie pęcherzyków Graafa. Ale jak to jest - jeżeli nastąpi przerwa w przyjmowaniu tabletek, powiedzmy na początku czy w środku opakowania, to owulacja zaczyna się natychmiast? I czy są jakieś czynniki, które oprócz zwymiotowania czy zwybiegunkowania tabletki, zapomnienia o pigułce czy przyjęcia leku, który osłabia jej działanie, mogą spowodować, że hormony nie zostaną wchłonięte? Nie wiem, stres, albo np branie pigułek na czczo?

I jeszcze dorzucę jedno pytanie, na które odpowiedzi nie mogę znaleźć - czy jeśli tabletki działają prawidłowo przez kilka miesięcy, to z każdym miesiącem ich działanie się wzmacnia czy może przeciwnie, może być tak, że nagle okaże się, że już nie działają i tyle?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

owulacja to nie jest proces samorzutny, nie zaczyna się natychmiast ale trzeba pamiętać o tym, że plemniki mogą przeżyć kilka dni w organizmie kobiety

innych oprócz wymienionych przez Ciebie czynników nie ma

ani się wzmacnia ani się osłabia
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gastric



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 1:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oprócz wymienionych to znaczy? Very Happy Bo wymieniłem kilka oczywistych i kilka, co do których się zastanawiam Smile

Czyli jeżeli tabletki działały prawidłowo dajmy na to przez dwa miesiące, to w trzecim, w przypadku prawidłowego przyjmowania, wszelkie dolegliwości związane ze stresem (wpływającym np na układ pokarmowy również ale nie mówię tu o wymiotach tuż po zażyciu tabletki) nie mają wpływu na trzeci miesiąc zażywania pigułek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 10:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie, nie mają wpływu dopóki tabletka nie zostanie wydalona przez wymioty w przeciagu 4ech godzin od połknięcia lub nie nastąpi biegunka

a wymienione, to:
- leki, wpływające na metabolizm ee
- zapomnienie pigułki
- wymioty
- biegunka
to chyba tyle ;)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group