Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

dyskopatia kręgosłupa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bracho7



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 9:50 pm    Temat postu: dyskopatia kręgosłupa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka tygodni temu przy podnoszeniu ciężaru coś mi strzyknęło w kręgosłupie, pobolało trochę i przeszło. Za kilka dni zaczęło mnie boleć w
stawie biodrowym nogi lewej.To był początek mojej męki , bo boli prawie cały czas , a ból się przemieszcza , raz boli biodro ,raz w kolanie , a raz w
łydce i kostce. Lekarz I-go kontaktu stwierdził rwę kulszową , na którą
leczyłem się tydzień bez rezultatu . Zrobiłem RTG ( opis : zniesienie fizjologicznej lordozy lędżwiowej , zaznaczone przewężenie przestrzeni międzykręgowej na poziomie L5 - S1) i udałem się do neurologa . Stwierdził
"ruszył się panu dysk" , przepisał 3 różne środki p.bólowe i kazał przyjść za
2 tygodnie. Proszki łykam już tydzień a jak bolało tak boli , czasami tak, że nie można chodzić , a na dodatek drętwieje mi noga.

Proszę podpowiedzcie mi czy to tak się leczy?
Jak długo trwa leczenie ?
Czy może szukać pomocy u innego lekarza .
Dzięki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 10:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w gruncie rzeczy jeżeli nie zagraża to Twojemu zdrowiu to sie nie leczy;] trzeba sie oszczedzać a w wypadku jakieś poważniejszej dyskopatki robi sie operacje i sie poprostu ucina to co wystaje dyskopatia to wybitnie nie ciekawa sprawa bardzo uciązliwa
wiadomo jakaś tam rehabilitacja basen itp ale ogólnie raczej intensywne treningi itp to odpadaja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aanekk1



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 4:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc.. ja ma dyskopatie na tym samym poziomie co TY L5-S1 i tez mialam okropne bole raz w łydce raz w biodrze w plecach, różnie.chodziłam na rehabilitacje przez dwa tygodnie a dokladniej na prądy laser i kinezyterapie i naprawde polecam szczegonie kinezyterpaie cwiczenia według metody McKenziego.jest skuteczna praktycznie w 100%A ja naprawdę miałam poważną dyskopatie a jak na razie czuje sie bardzo dobrze..spróbuj napewno Ci nie zaszkodzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group