Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

dylemat-grzybica a tabl. anty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiki



Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 12:09 pm    Temat postu: dylemat-grzybica a tabl. anty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam problem, poniewaz chce zaczac brac za pare dni tabl. anty a miewam problemy z grzybica, (miesiac temu mialam nawroty). boje sie ze jak zaczne brac tabl. anty to grzybica powroci. czy ktos moze mi cos doradzic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 1:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

radze najpierw wyleczyc grzybice a dopiero potem siegnac po tabsy Wink pzdr. Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiki, no niestety tabletki antykoncepcyjne sprzyjają grzybicy i faktycznie powinnaś się zastanowić nad ich stosowaniem. ale pocieszę Cię, że nie wszystkie kobiety tak mają, więc może warto chociaż spróbować. możesz też profilaktycznie łykać probiotyki dla kobiet. one we wskazaniach mają, że podczas wszelkich kuracji hormonalnych i w czasie ciąży (gdzie grzybica to standard właśnie poprzez zmiany hormonalne) się przydają i zabezpieczają przed infekcjami. tylko wtedy to już trzeba pamiętać, żeby łykać je regularnie i najlepiej sobie włączyć od razu w koszty antykoncepcji.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiki



Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nie mam teraz grzybicy(mialam 2 razy w ciagu roku), teraz ja wyleczylam, ale boje sie ze powroci, bo grzyby juz tak maja, wiec nigdy nie bede pewna na 100% ze ich sie pozbylam.czy lactovaginal jest dobry?? i czy jakiekolwiek tabl dopochwowe na grzybice moga obnizyc skutecznosc tabl anty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 6:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

leki dopochwowe nie wpływają na skuteczność tabletek anty, ale już doustne LEKI mogą wpływać. natomiast jeśli chodzi o probiotyki, to ani doustne ani dopochwowe nie wpływają. to są żywe bakterie kwasu mlekowego. jogurty przecież można jeść podczas kuracji hormonalnej Wink

co do samych globulek, to to bardzo indywidualna kwestia. ja osobiście nie lubię babrać się z "dowcipnymi", poza tym lactovaginal u mnie nie działał ani trochę Sad aktualnie stosuje lacibios femina (jest do łykania) i sobie go chwalę. mi akurat pomógł bardzo. ale tak jak mówię, to też kwestia organizmu.

ps. a grzybica dwa razy w ciągu roku, to jeszcze nie jest tak źle. za nawrotową grzybicę uznaje się dopiero jak występuje 3 razy w roku i nie są to epizody związane z antybiotykoterapią.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group