Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

duszności ziewanie a refluks

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filip1127



Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 18, 2018 2:26 pm    Temat postu: duszności ziewanie a refluks Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od około 2 lat zmagam się z systematycznie nasilającymi się trudnościami z oddychaniem. Początkowo trudności były znikome, teraz natomiast po każdym wysiłku, jedzeniu słodkich rzeczy, kawie itp trudności się nasilają (znacznie) , nasilają się również po wysiłku, w czasie leżenia i pozycji siedzącej. Próbuję złapać oddech poprzez ziewanie. Jednak cały czas mam uczucie braku tchu. Byłem u psychologa leki nic nie pomogły, kardiolog nic, pulmonolog nic, lekarz rodzinny nic, prześwietlenie klatki nic, spirometria ok, badania tężyczkowe minimalnie pozytywne (tzn tężyczka wykryta ale w małym stopniu), jedynie gastrolog wykrył refluks i przepuklinę przełyk Co robić ? Cały czas się dusze nie mogę normalnie funkcjonować

Dodam na marginesie, że dostałem padaczki przez ten czas jednak ostatni atak miałem bardzo dawno. Zapewne jest to powodem dobrze dobranych leków.

Proszę o pomoc albo chociaż o ukierunkowanie. Odwiedzić ponownie gastrologa (nowe leki, obecne nie pomagają) , pulmonologa? Czy mieliście podobne doświadczenia albo słyszeliście o podobnej przypadlości? Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lek.medicus



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Maj 19, 2018 10:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podane objawy mogą nieć podłoże gastrologiczne( nie wiem czy lekarz zlecił jakieś leki w tym kierunku)
Na początek wskazane zastosować dietę lekkostrawna(mozna znaleźć w internecie), posiłki regularne w małych ilościach ale częstsze (5 x dn) do tego leki z gr. IPP(można nabyć bez Rp. rano na czczo 30 minut przed posiłkiem do tego leki poprawiające perystaltykę jelit oraz probiotyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ryszard33



Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 18, 2018 7:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z takimi objawami to najlepiej jak najszybciej udać się do lekarza. Im później pójdzie się do lekarza to ta choroba może się powiększać.

______________________________________
ulotki24.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group