Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Drżenie oka a ból ucha.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mike_



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 10:15 pm    Temat postu: Drżenie oka a ból ucha. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mam taki problem że czuję co jakiś czas jakby drżała mi prawa gałka oczna. Za pomocą googli udało mi się odnaleźć że mniej więcej na tym polega oczopląs. Po dalszym wyszukiwaniu znalazłem że istniej coś takiego jak "oczopląs błędnikowy" który jest jakoś wywoływany przez błędnik. Błędnik jak wiadomo jest w uchu. W związku z tym mam pytanie: Czy może istnieć jakiś związek między tym drżeniem oka a uporczywym bólem uszu który męczy mnie już niemal pół roku i którego żaden lekarz nie potrafi wyleczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 1:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oczopląsy są różne - rytmiczne i wahadlowe (wg typu), poziome, pionowe, ukośne, obrotowe, mieszane (wg postaci). często powiązane z uchem. a masz przy tym zawroty głowy i czy występuje on w konkretnych sytuacjach, czy po prostu 'tak sobie'? Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 1:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam takie pytanei bo to temat pokrewny posiadam nadzwyczajną zdolnośc do wywoływania poziomych baardzo szybkich ruchów gałek ocznych taka trzesiawka na boki, nauczyłem sie też pionowo;] nie powiem ciezko było sie nauczyć ale dałem rade,
czy moge sobie coś tym zrobić?
jak ruszam tak gałkami to jest takie rozmycie obrazu i drgania w sumie zjaebiste uczucie;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 1:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę, że wyćwiczyłeś sobie mięśnie oka po prostu. najwyżej złapią Cię kiedyś zakwasy Wink ale tak serio, to chyba nic nie powinno sie stac
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 3:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe na początku bolały mnie bo tym oczy okrutnie;] ale teraz juz przestałyVery Happy zawsze sie zastanawiałem czym to majakiś negatywny wpływ;)

hehe albo jeszcze umiem tak ze patrze na coś i wywołuje jak by akomodacje oka do widoku dalekiego a patrze na przedmiot który jest metr odemnie:D i takie dziwne uczucie na oczach wtedy jest, oczywiscie zamasany obraz ale nie potraife tego za długo utrzymać kilka sekund tylko:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mike_



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 7:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie to jak się bliżej przyjrzałem w lustrze to nie wygląda to na jakiekolwiek ruchy gałki ocznej tlyko takie jakby skurcze tej dolnej nieruchomej powieki. Ale mimo wszystko mam wrażenie że nic takiego również nie powinno się dziać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może to po prostu brak magnezu?
poczytaj te temat:
http://www.biomedical.pl/forum/pulsujace-dolna-powieka-pod-okiem-vt551.html?highlight=magnez

a z uchem, to udałabym się do lekarza.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group