Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Drut w złamanej ręce.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rado85



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 11:47 pm    Temat postu: Drut w złamanej ręce. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Złamałem rękę z przemieszczeniem 9 lipca. Teraz jestem już prawie 3 miesiace po tym wypadku i mam drut w ręku. Drut idzie od środka przedramienia do nadgarstka. Dzisiaj zauwazyłem ze w momencie gdy prostuję dłoń to wystaje mi ten drut ponad powierzchnieręki. Czy to jest normalne czy mam od razu udać siedo ortopedy. Wizytę mam wyznaczona na 22 października w celu kontroli i ewentualnej decyzji o wyciągnięciu tego druta.
Proszę o pomoc, z góry dziekuję. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy ten drut wystawał tak od momentu wsadzenia go?? Jeśli tak, to znaczy, że po prostu został tak umiejscowiony. Jeśli natomiast dopiero teraz tak się zrobiło trzeba udać się do ortopedy, ponieważ drut mógł się przemieścić. A czy w jakiś sposób nie nadwyrężyłeś ręki?? Nie stało się nic, co mogłoby spowodować jego przesunięcie?
Na jak długo lekarz planował trzymać instrumentarium, kiedy miało być planowo wyjmowane??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rado85



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 2:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Jak juz pisałem wcześniej taki w sumie guzek zauważyłem wczoraj. Wydaje mi sięże nie nadwyrężałem tej ręki ponieważ jeżeli próbóję podnieść coś cięższego (np. Czajnik z wodą, 2l butelke z napojem) to mnie ta ręka kuje. A Drut nie wiem kiedy ma być wyjmowany, na dnia 22 października mam wyznacozną wizytę kontrolną i tam zadecydują czy go wyjąć czy nie. Jutro mij 3 miesiace od wypadku. Mam nadzieję że juz wyjmę tego druta bo utrudnia życie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 8:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że jeśli wszystko jest ok to ponosisz ten drut jeszcze trochę...........Zazwyczaj przy zespoleniach kości własnie przy pomocy wszelkiego rodzaju drutów czy śrób nosi się je około roku. Ale to też zależy jak się kość zrasta. A o tym wiadomo, w każdym indywidualnym przypadku decyduje lekarz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rado85



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No co Ty nie żartuj. JAk lekarze mówią że takie złamanie moze się zrastać nawet 6 miesiecy (co odbieram jako wizja najczarniejszego scenariusza) to po co miałbym jeszcze następnych 6 miesięcy to nosić? Ale wracając do problemu, uważasz że należy zgłosić się niezwłocznie do ortopedy ? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrastanie zrastaniem, ale takie instrumentarium trzyma się dłużej dlatego, że zrośnięcie jest świeże i po wyciągnięciu od razu jakby nie daj Boże coś się działo.......Z resztą tak jak mówię, to wszystko zależy od indywidualnego przypadku.
Dlatego uważam, że dobrze gdyby obejrzał to Twój lekarz. No i pewnie w pierwszej kolejności zleci RTG. Ale z tego co mówisz to wizytę masz w sumie nie długo. Poobserwuj tę rękę i gdyby się pogarszało to wybierz się wcześniej do kontroli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rado85



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 10:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK. Pięne dzięki. Jak bedę u lekarza to napiszę co dalej i czy to co mi się stało to coś poważnego, tak na wszelki dla potomnych:) Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 4:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, koniecznie daj znaćSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rado85



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 10:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WItam. byłem u lekarza z tą ręką wcześniej u lekarza ponieważ opuchlizna mi sie powiększała. Okazała się że to torebka stawowa wyszła i to nie jest nic poważnego. Mam iść normalnie na 22 X na zdjęcie druta i nic wcześniej z nią nie robić. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 10:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to cieszę się bardzo, że się wszystko wyjaśniło i że to nic złego. Życzę dużo zrdówka i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group