Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Drętwienie palców rąk w nocy przyczyny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lordv



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 5:08 pm    Temat postu: Drętwienie palców rąk w nocy przyczyny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnio obudziły mnie w nocy zdrętwiałe palce u rąk, dopiero kiedy je rozruszałem wszystko wróciło do normy. Sytuacja powtórzyła się kilka razy, co to może oznaczać? Czy ktoś sie może już z podobną dolegliwością?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szofer68



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 5:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zwróć uwagę na to w jakiej śpisz pozycji. Może krzywo się układasz i po prostu cierpnie Ci dłoń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
herkules79



Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też miałem problem z drętwieniem palców rąk w nocy. Zacząłem się zastanawiać dlaczego. Nic mi nie dolega, materac i poduszka są wygodne. Nic mnie nie uciska, no i śpię raczej prosto. Żona poszukała w internecie jakiś informacji na ten tema i m.in. znalazła, że właśnie za takie drętwienie palców rąk może być odpowiedzialna dieta. Szczerze mówiąc nie chciało mi się w to za bardzo wierzyć. No ale sam o tym poczytałem i chodzi tu o niedobór głównie magnezu. Zaczęliśmy jeść jakieś tłuste ryby, warzywa, ograniczyłam kawę i przez jakiś czas dodatkowo brałem magnez w tabletkach.

I faktycznie, po ok miesiącu odkryłem, że palce mi nie drętwieją już tak mocno jak wcześniej i w ogóle jakoś lepiej się czuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sam.antha



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drętwienie palców u rąk może mieć różne przyczyny. Ja na Twoim miejscu nie zwlekałabym zbyt długo z pójściem do lekarza, najlepiej prywatnie (bo szybciej). Może powinieneś zrobić też prześwietlenie kręgosłupa szyjnego żeby sprawdzić czy Cie tam nic nie uciska. Konsultacja z lekarzem nie zaszkodzi. A nóż pomoże Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fizia87



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 2:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakiś czas temu tez zaczęły mi cierpnąć palce, dokładnie środkowy, serdeczny i mały. Co prawda nie w nocy, ale jakoś tak pod wieczór i nie miałam pojęcia dlaczego. Natomiast podczas snu to się jakoś uspakajało, trochę może odczuwałam lekkie mrowienie, ale to już nie to samo co wieczorem. I dopiero po jakimś czasie zauważyłam, że to od tego jak układam rękę podczas pracy na komputerze. Trzymając myszkę, łokieć opierałam na krawędzi biurka, a krawędź uciskała dokładnie na nerw połączony z tymi trzema palcami. Od tamtej pory pilnuje się żeby łokieć lezał na blacie i jest ok Smile

Nie wiem czy to co napisałam może mieć jakiś wpływ na Twoja dolegliwość, ale zwróć na to uwagę, może Ci jakoś pomogłam Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ala242
Spamer


Dołączył: 19 Lis 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 19, 2016 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AleksandraMadej



Dołączył: 06 Cze 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 06, 2018 2:37 pm    Temat postu: Potrzebna wizyta u neurologa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy takich objawach warto wybrać się na konsultację do neurologa. Znam świetną klinikę w Bydgoszczy www.athleticomed.pl , wspaniała kadra neurologów i innych doświadczonych lekarzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group