Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

dreszcze, sennosc i gumowe nogi -poważne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pitekw12



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 5:58 pm    Temat postu: dreszcze, sennosc i gumowe nogi -poważne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Proszę o radę. Mężczyzna, wiek 31, lekka nadwaga lecz regularnie ćwiczę na siłowni + cardio. usze uważać na wage bo łatwo tyję. Nie mam problemów ze zdrowiem ogólnym, żadko choruję. Nie jadam tłusto, głownie białe mięso, ryby, jarzyny, owoce, pełne ziarna. Nie kożystam z fast-food'ów, piję alkohol w weekend, około 1.5 butelki wina/4 piwa (na tydzien). Mam w rodzinie historie chorób nadciśnienia i cukrzycy od strony dziadka. Moj kuzyn zmarł w młodym wieku, miał krwiaka. To tyle z historii chorób w rodzinie, a teraz o mnie. Od około miesiąca mam takie dziwne ataki w trakcie dnia. Wcześniej też miewałem ale w nocy. Budziłem się nagle i czułem jakiś niesamowity przypływ energii, jednak po chwili mogłem spokojnie zasnąć. W sumie w przeciągu 6-mieś tych ataków miałem koło 10, ale 6 w ostatnim miesiącu. Przebieg jest zawsze ten sam:
1. nagle zatyka mi uszy, czasem nawet dzwoni niesamowicie. Parę sekund pózniej kurczą mi sie jakby drogi oddechowe (nos) i drapie mnie w gardle, a jak probuję przelknąc ślinę to czuję jakby scianki gardła skleiły sie razem. W ustach tez sucho.
2. czuję jakiś dziwny przypływ energii, bardzo silne pobudzenie powodujące że czasem np. wstaję z fotela w pracy i ide się przejść tam i z powrotem, nie potrafie tego wytłumaczyć, po prostu musze wstać, oddech przyspiesza.
3. nogi mam w tedy jak z gumy, pomimo większej energii
4. jeśli się zchylę i podniosę gwałtownie to widzę gwaizdki i mam lekkie zawroty głowy, ale nie mam problemów utrzymaniem rownowagi
5. kark mam jakby lekko sztywny i głowa sie robi ciężka
6. później robi mi sie gorąco i wyskakuja mi placki na twarzy
7. po ataku występuje lekki ból głowy (choć nie zawsze), czasem nawet tylko ledwo odczywalny. Bywa, że bolą mnie oczy. Następnie robi mi sie strasznie zimno (dreszcze) i czuję się nienormalnie śpiący, a jestem badzo ruchliwą osoba i to do mnie nie podobne. Od kilku dni mam podniesiąna temperature ciała : 37.0
Ataki te z reguły trwały około 5 minut i zdażały sie raz na dzień/noc. Tym razem jednak powtarzają sie w ciągu dnia, a ostatni trwał ponad 2h. W nocy obudziłem się, było mi niedobrze i kręciło mi się w głowie. Twarz pulsowała. Zasnąłem znowu po około 20 min. W dzień do powyższych objawów doszła biegunka , choc zastanawiam się czy nie jest to spowodowane reakcją mojego organizmu na stres związany z tymi napadami. Zauważyłem że w ciągu dnia napady te zdarzają się około 40 min po posiłku, ale to może byc tylko zbieg okoliczności. Często podróżuję samolotem i w trakcie lotu mam też strasznie czerwone policzki i jest mi gorąco. Bazując na mojej wiedzy/niewiedzy medycznej, myślę ze to właśnie nadciśnienie albo problemy z cukrem, ale nic nie wykluczam. Ktos mi szepnął dzisiaj że może infekcja ucha środkowego. Oczywiście udam sie z tym do lekarza najszybicej jak mogę, tj.wtorek, ale może ktos ma jakieś sugestie do tego czasu to bardzo proszę, może mnie toszkę postraszyć. Pozdrawiam Piotr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group