Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Długie "coś" pod skórą - pasożyt?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TRe



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:35 pm    Temat postu: Długie "coś" pod skórą - pasożyt? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Trochę głupio, że muszę zwracać się o poradę na forum, ale niestety przez swojego lekarza zostałem kompletnie olany. Otóż na skórze od jakiegoś czasu pojawia mi się coś co początkowo wyglądało jak pokrzywka, ale jak się dobrze przyjrzeć to powstaje ona wokół czerwonych lub wybrzuszonych kresek na skórze. No nie ukrywam, że wygląd jest bardzo sugestywny i podejrzewam, że jest to jakiś pasożyt. Załączam dwa zdjęcia, które cośtam pokazują, ale słabo widać, bo moja komórka praktycznie nie oddaje kolorów. W innych miejscach pod skórą powstają jakby wrzody - bolesne i wyczuwalne, ale szczęśliwie (albo pechowo) niewidoczne. Jakie badania powinienem zrobić aby dowiedzieć się, co to jest? Jak już mówiłem lekarz nie wykazuje żadnego zainteresowania, nie zlecił żadnych badań jedynie zapisał lek przeciwalergiczny aby zlikwidować pokrzywkę. Ręce mi opadają, liczę na waszą pomoc.



Na drugim zdjęciu tego nie widać, ale zaznaczone wybrzuszenie jest jaśniejsze niż reszta skóry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Kwi 04, 2010 12:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczerze mówiąc nie znam się diagnostyce takich rzeczy, bo chyba z badania kału by nie wyszło (ale mogę się mylić). moze vega-test?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mrpaulo



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Toruń
PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może blizna od skaleczenia, bo jeśli pasożyt to nie ten dział
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
piter1600



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może to riszta ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm... a moze do innego lekarza idz bo tez nieiwem.

blizzna? no chyba facet nie jest na tyle glupi zeby nie wiedziec ze zawsze tam blizne mial
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group