Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dieta wysokotluszczowa ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 11:43 pm    Temat postu: Dieta wysokotluszczowa ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak działa dieta?

Węglowodany powodują wydzielanie insuliny (hormon "magazynier" ) przez trzustkę. Insulina przyspiesza tempo przenikania glukozy z krwi do niektórych komórek (przede wszystkim do komórek mięśni szkieletowych), zwiększenie zapasu glikogenu w wątrobie i mięśniach oraz wzmożenie spalania glukozy. Co najważniejsze, przy nadwyżce kalorii bardzo sprzyja odkładaniu tłuszczu. Więc ktoś może zapytać "Jak można tracić tłuszcz kiedy organizm jest trybie magazynowania?". W gruncie rzeczy jest to trudne i idealne wydaje się obniżenie spożywania wegolowodanów. Organizm zdaje sobie sprawę, że nie ma już węglowodanów które mógłby zamienić w energię, więc musi znaleźć inne źródło - tłuszcz. I o to nam właśnie chodzi! Ten proces zachodzi w stanie ketozy. Stan ten wystepuje wtedy gdy w wątrobie nie ma glikogenu i zaczyna się produkcja ketonów (związki toksyczne powstałe w wyniku spalania tłuszczy). Można sprawdzić ten stan używając pasków do mierzenia zawartości ketonów w moczu - do nabycia w aptece bez recepty, koszt ok. 20 zł.

Zapiszczie sobie sucha mase ciala nie ogolna i wescie 80proc masy i pomnozcie przez 2 tyle bialka na dzien ptzrebujecie:)

Więc ile tego tluszczu? Zaleca się zaczynanie z deficytem wynoszącym ok. 500 kalorii. Jeżeli nie wiesz ile wynosi Twoje zapotrzebowanie, przeważnie jest to waga ciała razy 30 wyrazone w kaloriach. Skoro ważysz 100 kg twoje zapotrzebowanie wynosi 3000 kalorii, odejmując od tego 500 kalorii i 640 kalorii które dostarczasz z białka, pozostaje 1860 kalorii na tłuszcze.

Weekend - ładownie weglowodanami.

Jako że glikogen jest głównym źródłem dla naszych mięśni, nie możemy po prostu zlikwidować wszystkich jego zapasów i ćwiczyć do woli. Musimy go co jakiś czas uzupełniać. Twóje półtora dnia wolnego pozwala zrobić dwie rzeczy. Musisz wynagrodzić sobie 5 dni bez weglowodanów, czyli jeszcz prawie wszystko to na co masz ochotę, spagetti, pizze, lody wszystko co ma węgiel jest na wagę złota. Druga to taka, że wysoki poziom insuliny pozwoli wypełnić mięśnie glikogenem i będziesz miał energię na nastepny tydzień treningu.


Zaxczynasz ladowac sie energia w piatek wieczorem konczysz w niedziele w nocy:) Jedzmy duuzo wegli zeby miec sporo energi Smile oczywiscie bialko pozostawiamy w niezmiennej ilosci:)

Moze cchecie jakies przykladowe diety albo cos jak co piszcie:)

Do tego dochodzi trenig tez jest troszke inny jak co piszcie proscie a bedzie wam dane:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 9:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie.... zauwazylam ze znasz sie na tym "troszke" Wink tak mis ei wydaje przynajmniej:) no to powiedz... ja bym chciala zrzucic tak 10 kilo.. slabo mi to idzie Sad we wakacje zmusilam sie i zchudlam 6 kilo ale teraz mi wrocilo Evil or Very Mad pamietam ta 2 miesieczna katorge z jedzonkiem a ja uwielbiam od czasu do czasu zjesc cos dobrego Smile jakis wypad do knajpki z ukochanym, piwko, lody.. sam wiesz jak to jest Wink moze polecilbys mi cosik?? chodzie dwa razy w tyg. na silownie i basen.. czasami do tego dochodzi jeszcze salna Smile a teraz z innej beczki ta diete co tu przedstawiles to nie czasem dieta Atkinsa?? Smile pozdrowki i jakbys mogl doradz mi cos bo mnie juz meczy to chudniecie i wracanie znowu do tej samej wagi a nawet ciut wiekszej :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MonikaT



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 10:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak ta dieta się ma do cholesterolu? rozumiem, że dla osób z problemem cholesterolowym ta dieta, dieta wysokotłuszczowa jest wykluczona....
Czy jakoś inaczej?.... Tłuszcze w dużych ilościach sprzyjają miażdżycy, zawałom i innym chorobom sercowymmmm, jakoś nie jesem przekonana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akoro tak sie znasz to jak do tego maja sie tluszcze rybie, oliwa z oliwek olej lniany itd?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group