Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

dieta na dysbakteriozę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Natalia14



Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 26, 2014 10:12 pm    Temat postu: dieta na dysbakteriozę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam i proszę o pomoc. Choruję na dysbakteriozę jelit przez co schudłam już około 10 kg. Przez moje dolegliwości jestem zmuszona spożywać tylko 3 razy dziennie kefir, chleb i warzywa. Czy takie odżywianie może doprowadzić do niedoborów witamin? jakie witaminy powinnam zażywać? Nie mogę jeść więcej posiłków dziennie, bo to powoduje tylko nasilenie objawów, a jelito i tak nie wchłania większości składników pokarmowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 8:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuje, to ważnym elementem diety są probiotyki. Zawierają one mikroorganizmy, które potrzebne są przy tej chorobie, gdyż akurat w jelitach brakuje mikroorganizmów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powodem tego jest oczywiście brak witamin, które musisz uzupełniać. Pewnie to wiesz, ale oprócz witaminy K i chyba fosforu, reszta witamin i składników odżywczych nie wystarcza, jest ich za mało. Z tego powodu, zaleca się przede wszystkim terapie antybiotykami i probiotykami. Jak czytałam, jest to niezbędne bo właśnie organizm nie wchłania większości składników pokarmowych.

Prócz tego, należy również stosować dietę, ograniczając przy tym oczywiście cukry. A zwiększając właśnie dietę bogatą w składniki odżywcze czyli warzywa i chleb ale pełnoziarnisty, a nie biały. Kefir chyba też nie szkodzi, ma również potrzebne składniki odżywcze No ale oczywiście samym kefirem chlebem i warzywami to Ty nie nadrobisz zaległości w organizmie. Może warto udać się do dietetyka i dobrać odpowiednią dietę pod Twój aktualny stan zdrowotny? Moim zdaniem, potrzeba tutaj dodatkowo ryb, które są no "złotym pokarmem" - tak to ujmę, bo posiadają całą rzeszę witamin. Jajka, o ile masz dostęp do tych nie GMO, jak ja, która kupuje od pewnej Pani hodującej kury, karmione kukurydzą - to pewnie też. No i pewnie jeszcze owoce, które tez są bogactwem witamin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Natalia14



Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 03, 2014 4:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pasta napisał:
Moim zdaniem, potrzeba tutaj dodatkowo ryb, które są no "złotym pokarmem" - tak to ujmę, bo posiadają całą rzeszę witamin. Jajka, o ile masz dostęp do tych nie GMO, jak ja, która kupuje od pewnej Pani hodującej kury, karmione kukurydzą - to pewnie też. No i pewnie jeszcze owoce, które tez są bogactwem witamin.


Problem w tym, że ja NIE MOGĘ jeść nic więcej oprócz warzyw, kefiru, chleba i mięsa. Zjedzenie jajka powoduje u mnie biegunkę i ból brzucha.
Pytam jakie witaminy w tabletkach powinnam zażywać, bo sam pokarm mi nie wystarcza. A probiotyki biorę od dawna i żadnej poprawy nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group