Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Depilacja klatki piersiowej - pieczenie nie do zniesienia ;/

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
freqfreq2



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 3:12 pm    Temat postu: Depilacja klatki piersiowej - pieczenie nie do zniesienia ;/ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydepilowałem kiedyś klatę maszynką do golenia - pieczenie było okrutne, i utrzymywało się około 3 tygodnie.

Ostatnio zrobiłem to specjalnym kremem - i kolejny raz - pieczenie jest okrutne, skóra po depilacji jest bardzo zaczerwieniona, noszenie nawet t-shirtu to masakra, pieczenie ustaje tylko, jak chodzę bez koszulki po domu.

Zastosowałem się do wszelkich rad - robiłem to po prysznicu, spokojnie, posmarowałem maścią alantan przeciw podrażnieniom.

Na nic to wszystko chyba jednak, bo efekt jest tragiczny - choć klata bez włosów wygląda fajnie, to wolałbym je zostawić, niż przechodzić przez to, od tygodnia już...

Jakieś porady? Dlaczego reakcja może być aż tak długa i bolesna? Spodziewałem się podrażnień, ale nie tak długotrwałych i praktycznie nie do wytrzymania...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kuka



Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 5:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może depilacja laserowa? Albo woskiem? Choć nie wiem, czy to bys wytrzymał.

Podrażnioną skórę możesz również smarować pianką Panthenol Spray- również łagodzi podrażnioną skórę. Jest wskazana po depilacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marikaz



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 8:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hahah wosku nie polecam mój przyjaciel zafundował sobie taka przyjemność to musiałam ratować jego klatkę u swojej dermatolog w Medrunie. Zapalenie mieszka włosowego dostał.Straszne go bolało i piekło może ty też to masz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kuka



Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 1:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapalenie mieszka widać- ropne krostki! Jeśli skóra jest czerwona i piekąca, jest po prostu podrażniona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ekspert Philips



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 5:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Przyczyn podrażnień, o których piszesz, może być wiele. Po pierwsze: problem mógł tkwić w maszynce, której używałeś. Napisz, proszę, jaki to był model? Goliłeś się na sucho, czy też użyłeś pianki lub żelu? Te pytania są w Twojej sytuacji wyjątkowo istotne.

Po drugie: piszesz o "specjalnym kremie", po którym zrobiło Ci się podrażnienie. Jaki to był krem?

Po trzecie: używasz w tamtych rejonach jakichkolwiek kosmetyków zawierających alkohol?

Musisz wiedzieć, że na rynku można obecnie dostać golarki typu bodygroomer, przeznaczone do golenia całego ciała, zarówno na sucho, jak i na mokro. Ze swojej strony polecam Ci użycie modelu Philips TT2030. Posiada on cztery końcówki, każda dostosowana do innych rejonów ciała (tors, okolice intymne) bądź innego rodzaju golenia (np. bardziej precyzyjne). Ponadto modelem tym nie musisz golić się do gołej skóry, a na wybraną długość.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, pisz na adres ekspert@philips.com. Postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące maszynek i metod golenia.

_____________________________________________
Ekspert Philips, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące produktów marki Philips. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kuka



Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 4:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co nie zmienia faktu, że podrażnienia mogą wystąpić również po metodzie depilacji, którą poleca Ekspert. Nawet najlepsze metody nie gwarantują, że skóra nie będzie podrażniona. Co zrobić potem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Winona



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pieczenie po kremie- to pewnie była reakcja uczuleniowa. Po maszynce nic się nie powinno dziać, no chyba, że masz mega wrażliwą skórę. A właściwie po co się golisz? Facetom wolno mieć włosy- na twoim miejscu nie chciałoby mi się męczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mała diets



Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po depilacji proponuję ci, abyś użył nawilżającego żelu aloesowego. Aloes jak wiadomo koi podrażnienia i działa silnie nawilżająco. Mój brat miał podobny problem jak ty, zaczął stosować taki żel i wiem, że nadal go stosuje i jest bardzo z niego zadowolony. Ponadto żel, o którym piszę można stosować po goleniu twarzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 4:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

idz do kosmetycki na wosk, pare ciagniec i juz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mauretanka



Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie, po co depilujesz sobie klatkę piersiową - o ile dobrze zrozumiałam jesteś mężczyzną?! ... ahh te trendy modowe...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group