Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to schizofrenia?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lety



Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Lut 26, 2014 1:04 pm    Temat postu: Czy to schizofrenia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie o kilku lat słysze głosy.Gdy ide po ulicy mam wrazenie ze kazdy na mnie patrzy.Mam natłok myśli,a w nocy mam paralize nocne,i czuje jakbym odrywała sie od ciała.Pozatym,mam urojenia i widze rzeczy i ludzi ktorych niema.Czuje sie jak wariatka.Poszłam do lekarza i powiedziała mi ze to depresja,ale ja czuje ze to cos wiecej Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Lut 26, 2014 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj. Byłaś u jakiegoś zwykłego lekarza czy jednak u specjalisty zajmującego się takimi problemami? Rozmawiałaś na ten temat w ogóle z kimś bliskim, masz jakieś wsparcie? Nie wolno być samej w takich momentach, w tak trudnym okresie życia. Lekarz w ogóle przypisał Ci jakieś lekarstwa czy coś?

Można wiedzieć ile masz lat? Schizofrenia coraz częściej dopada młodych ludzi, którzy narażeni są na stres, więc być może posiadasz jakieś objawy łagodnej (mam nadzieję) schizofrenii... W sumie twoje objawy na to wskazują, urojenia, dźwięki. Pamiętaj, że nie jesteś wariatką! Takimi myślami to Tylko sobie pogorszysz swój stan zdrowia. Poczytaj na ten temat a dowiesz się, że schizofrenia to choroba, która wymaga leczenia i jest do wyleczenia. Widać, że chcesz to zrobić więc oznacza to, że jesteś świadoma tego czyli - nie jesteś wariatką. Nawet tak nie myśl.

Tak jak Ci mówię, po pierwsze nie możesz być sama, po drugie zapisz się do specjalisty, który Ci pomaga. Po za tym mówisz, że te rzeczy dzieją się już od kilku lat, więc trudno żyć tyle lat w depresji :/ Takie trochę dziwne to, prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nurse



Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 29, 2014 5:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma czegoś takiego jak łagodna schizofrenia wg naukowych źródeł. To co opisujesz, brzmi jak objawy schizofrenii paranoidalnej. Zdecydowanie idź do psychiatry i powtórz to samo, co tutaj napisałas.

Nie jest to depresja. Słusznie pisze osoba wyzej, nie czuj się wariatką, to tylko choroba, którą się leczy. W dobie nowoczesnych leków, psychiatra dobierze własciwe, od razu poczujesz sie lepiej.

powodzenia, głowa do góry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GrażkaGrażynka



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 4:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja już nie pierwszy raz miałam coś takiego, że podczas snu, czułam jak mnie ktoś ciągnie. Bałam się otworzyć oczy, przykrywałam kołdrą i nadal ktoś mnie szarpał, dotykał..............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oktavia



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polandia
PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 9:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Depresja może dawać objawy psychotyczne takie jak halucynacje i urojenia. Dostałaś jakieś leki? Pomogły?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
underholdsbidrag



Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czekaja Cie neuroleptyki i leczenie zapewne i renta dozywotnia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kannsa
Spamer


Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, idź do dobrego lekarza - specjalisty. Nawet, jeśli jeden twierdzi, że to tylko depresja, spróbuj wybrać się do innego. Co dwie głowy, to nie jedna Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sebastianmotyka



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 3:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, to co napisałaś brzmi jak coś poważniejszego. Mam siostrę która ma ciągle poważne problemy, od 15 lat w zasadzie. Wszystko zależy od dobrego lekarza. Musisz poszukać rekomendacji w internecie, albo spytać tutaj na forum. Na pewno ktoś pomoże Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koniecznie wybierz się do lekarza - ze schizofrenią da się żyć i funkcjonować normalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krysia887



Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 8:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja polecam Ci Panią psycholog mgr Barbara Wesołowska . Przyjmuje w OBERCLINIC. Jest bardzo skuteczna, mi pomogła mimo mocnego załamania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group