Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to nałóg ?

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lolkaaaa



Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 109

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 3:36 pm    Temat postu: Czy to nałóg ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Potrzebuję pomocy, a sytuacja wygląda tak:

Jestem z chłopakiem ponad rok i wydaję mi się że ma on problem z alkoholem. Zaczynało się niewinnie, chodziliśmy na imprezy piliśmy razem ale z czasem każdy weekend stawał się dla mnie koszmarem. Adam, mój chłopak, pił do stanu w którym ledwo mówił, woziłam go do domu, martwiłam się on jednak mówił że to całkowicie normalne i wszyscy jego koledzy robią to samo. Początkowo w to wierzyłam jednak z czasem moi znajomi zaczęli mi uświadamiać że problem faktycznie istnieje. Długo nie czekałam na dowody- któregoś weekendu były moje urodziny a Adam poszedł pić bo powiedział że tego potrzebował. Wiele razy się rozstawaliśmy bo nie mogłam znieść tego że nie mogę w weekend spędzić z nim sama wieczoru, ale za każdym razem wracaliśmy do siebie a sytuacja powtarza się do tej pory- przez alkohol zapomina o całym świecie, nie odbiera telefonów masz wszystko w dupie a mnie szczególnie bo wie że jestem wkurzona o jego zachowanie. Teraz ciągle mi powtarza że nie potrafi zrezygnować z alkoholu i jeśli mi to przeszkadza to jest mu przykro ale że nie mogę go szantażować. Wiem, że mnie kocha i to jest najgorsze- czuje że powinnam mu pomoc ale nie wiem jak bo wszystkie rozmowy i próby mojej pomocy i zasugerowania mu że jest uzależniony kończą się na tym że to ja jestem nienormalna bo WSZYSCY według niego w naszym wieku piją...

Ja sama też nie jestem oczywiście święta, mam 21 lat i też zdarza mi się upić ale jak to się mówi 'okazjonalnie', moi znajomi również nie przesadzają z alkoholem ale nie uważam ich za odbiegających od normy. Natomiast koledzy i koleżanki Adama mimo że pracują, mają bardzo 'wygodne' i porządne życie opierają każdy swój wieczór na wypadzie do pubu i wypiciu chociażby 3 piw, a w weekend nawet jak mają szkołę czy pracę upijają się do stanów agonalnych! Zdaję sobie sprawę że przebywając w ich towarzystwie Adam nigdy nie zrozumie tego co robi bo spotyka się z nim od małego i są jego przyjaciółmi, ale boję się strasznie że zmarnuje sobie życie przez alkohol i przez to że nie potrafi zrozumieć że robi coś nienormalnego i złego.

Dodam jeszcze że rozmawiałam z jego mamą raz, przejęła się sytuacją bo Adam miał kiedyś zapalenie wątroby i nie powinien w ogóle pić ale on jej powiedział że ja przesadzam a w związku z tym że jego imprezy kończą się o 4 w nocy to mama rzadko ma okazje widzieć go w stanie w jakim wraca do domu.

Bardzo proszę o pomoc,
może faktycznie to normalne zachowanie a ja wyolbrzymiam sprawę?
a jeśli nie to jak mogę mu udowodnić że to co robi jest złe?

Dziękuję za wszelkie rady !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 5:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem normalne to to nie jest.
skoro pije bo MUSI. i pije do tego stopnia, że nie panuje nad sobą i swoim ciałem to to nie jest ani trochę normalne.
jeśli on nie dostrzega problemu to raczej sama mu nie pomożesz.
czasem człowiek musi znaleźć się na samym dnie żeby zrozumieć. żeby zacząć się leczyć.
jeśli ta sytuacja Cię męczy to zerwij z nim. może to go otrzeźwi.
zastanów się czy możesz tak żyć na dłuższą metę.
już teraz wykazujesz pewne cechy współuzależnienia - a co będzie dalej? chcesz żyć czy siebie zniszczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lolkaaaa



Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 109

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 5:52 pm    Temat postu: . Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko co w takiej sytuacja oznacza 'samo dno'?
Wydaję mi się że nie będzie czegoś takiego bo to za duża grupa ludzi którzy robią to regularnie od 4 lat i nie jest ani lepiej ani gorzej.
Próbowałam odejść ale doszłam do wniosku że to nie jest wyjście bo on jest pewnie w 100 % że to moja wina bo nie mogę tego zrozumieć i zaakceptować jak 'on się bawi'. Poza tym w tygodniu (wiem jak to dziwnie brzmi) jest mi z nim świetnie, nie pije w takich ilościach jesteśmy razem itd.

Alę dziękuję za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 6:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lolkaaaa napisał:
Próbowałam odejść ale doszłam do wniosku że to nie jest wyjście bo on jest pewnie w 100 % że to moja wina bo nie mogę tego zrozumieć i zaakceptować jak 'on się bawi'.

no właśnie. już poczuwasz się do winy. do odpowiedzialności za niego. za to co on może sobie pomyśleć.

każdy ma swoje własne dno. trudno wyczuć co dla niego będzie takim dnem.
może odejście Ciebie?

poza tym- nie zrozum mnie źle. nie namawiam Cię absolutnie do tego byś od niego odeszła. chcę Ci jedynie pokazać jak to wygląda z boku. i że moim zdaniem to jest problem. i prawdopodobnie będzie się on pogłębiał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karate-ninja



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 6:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alkoholizm to już jest! Dojdzie z czasem do fazy krytycznej! Rzuć go albo wyślij na odwyk!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

karate-ninja
ale niby jak ma go wysłać na odwyk?
przecież nigdzie go nie przyjmą.
podstawą przyjęcia na leczenie jest samodzielne zgłoszenie się osoby uzależnionej i potwierdzenie przez nią, że wie iż ma problem . w przeciwnym razie żadna terapia nic nie da.
a z tego co pisała lolkaaaa chłopak uważa, że wszystko jest ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lolkaaaa



Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 109

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 6:49 pm    Temat postu: . Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, dla niego żaden problem nie istnieje.

Rozstaliśmy się już 3 tyg temu, powiedział mi że mnie kocha nadal ale wie, że nie jest w stanie sie zmienić. I teraz ja czuję że poddałam się zamiast mu pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 9:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przykro mi z powodu rozstania. ale wiem jedno- nie mogłaś zrobić nic więcej. to od niego zależało czy podejmie próbę wyjścia z tego czy nie. widocznie picie było dla niego ważniejsze.

moim zdaniem nie masz sobie nic do zarzucenia.
on jest dorosłym człowiekiem i odpowiada za swoje czyny i decyzje.
Ty jedynie mogłaś mu pokazać co Twoim zdaniem jest nie tak. reszta zależała od niego. jak widać tak mu wygodniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tomas_da



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lublin
PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 6:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

musisz go zostawic i tyle sama mu nic nie pomozesz pomysl dlaczego ty masz niszczyc swoje zycie dla kolesia co interesuje go tylko chlanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group