Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to mozliwe??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zuzaneczka



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 3:02 pm    Temat postu: Czy to mozliwe?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejka mam pytnie dzis przez przypadek moja kumpela ukuła sie igłą którą wstrzykiwałam insuline czy to mozliwe ze sie zaraziła cukrzycą??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cukrzyca jest to przewlekła choroba metaboliczna, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom cukru ( glukozy ) we krwi.Spowodowana jest brakiem lub nieprawidłowym działaniem hormonu nazywanego insuliną. Insulina jest wytwarzana w organizmie człowieka przez specjalne skupiska komórek znajdujące się w trzustce - gruczole usytuowanym w jamie brzusznej. Komórki te nazywane są komórkami β wysp trzustkowych. Wraz z innymi hormonami insulina bierze udział w regulacji wszystkich procesów przemiany materii zachodzących w organizmie człowieka. Zapewnia ona stały dopływ substancji odżywczych do wszystkich komórek ciała, zarówno po spożyciu posiłku jak i między posiłkami - niezależnie od długości przerw między nimi.

Tak więc nie jest możliwe zarażenie się cukrzycą poprzez ukłucie igłą.
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zuzaneczka



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 5:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spadł mi kamien z serca jak to przeczytałam dzieki za szybką odpowiedz!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 1:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy objawem cukrzycy może być flegma w gardle... cukier mi wyszedł 83. ale ta flegma pojawia sie szczególnie wtedy(większa ilość) kiedy zjem coś słodkiego.prosze o odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group