Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to moze byc rak?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
izu8@buziaczek.pl
Gość









PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 9:53 pm    Temat postu: RAK?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A wiec jakis czas temu miałam wirusówkę, został mi po niej kaszel. Po jakichś 2 dniach dostałam grypy żołądkowej a po tygodniu ostałam 39 stopni gorączki, teraz już jakieś 3 tygodnie mam wywalonego węzłachłonnego któru strasznie mnie boli, lekarz przypisał mi antybotyk (bo stwierdził że to zapalenie węzłów chłonnych) antybiotyk nic mi nie pomógł. Od wakacji mam kłopot ze słuchem (byłam u laryngologa powiedziała że to może być wada wrodzona) I mam jeszcze takie dziwne uczucie w uszach że tak nagle robi mi się tak dziwnie głośno i przy tym strasznie mnie boli głowa, z reszta praktycznie ciągle boli mnie głowa w skroniach. Miałam robione wyniki i OB było w normie (tzn. jedno cyfrowe więc to pewnie nie jest rak bo przy tym ma się wysokie OD np. dwu cyfrowe, chyba że czy to może być jakiś wyjątek?? że OB jes niskie??
Powrót do góry
ssss
Gość









PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 3:27 pm    Temat postu: rak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam okropne bóle głowy, które są bardzo ciagłę. NIgdy niemiłam takich bółów, a jak miłam wystraczyło mi jak wziełam tabletkę przeciwbółowa.. a teraz nic niepomaga. Niemoge zbardzo krecic głową, czuje wtedy okropny ból głowy a dotego mdłości
Powrót do góry
Amen



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 12:51 pm    Temat postu: Czy to moze byc rak? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W styczniu br z prawej strony pod rzuchwa wyskoczyl mi jakis góz, bolali przestal,jak jadłem to sie powiekszał,pod jezykiem zrobily sie od tego jakies zgrubienia i czesto bardzo bola przy jedzeniu, czasem robia sie takie twarde i jak naciskam jezykiem to leje sie z tego jakis gesty plyn, dodam iż jestem palaczem, dzis rano obudzilem sie i bardzo mnie boli ten góz, jak przelykam sline lub cos jem :]chce poznac wasze opinie. Dodam, iż jestem palaczem i mam 18lat

Tytul zmienilam na bardziej sugerujacy problem
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

koniecznie do lekarza!

ból promieniuje do ucha?
to coś, co wycieka to ropa? może to ropny migdał?

moim zdaniem, to nie powinien być nowotwór, poieważ zbyt długo trwa i najprawdopodobniej jest związane z wyciekiem ropy, ale napisze kilka istotnych dość informacji:
przede wszystkim: wpływ palenia papierosów jest bardzo istotny na zapadalność na nowotwory szczególnie u mężczyzn właśnie w tych miejscach, obszarach (migdałki, okolice podjęzykowe)

po drugie: jeżeli zmina nie schodzi po 2-4 tygodniach samoistnie, to można podejrzewać nowotwor migdałka podniebiennego, nowotwór nasady języka, raka płaskonabłonkowego, gruczolakoraka, chłoniaka czy mięsaka. czy ten guz jest niebezpieczny czy nie, to może jedynie stwierdzić lekarz po zbadaniu i wykonaniu odpowiednich analiz.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Amen



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 3:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A wiec tak, nie jestem pewien ale dzis mi promieniowalo troche do ucha, ale nie jestem pewien, w prawej dolnej czesci jamy ustnej i pod jezykiem robia mi sie takie hmmm brodawki twarde i bolace i z nich leci ropa, ogolie prawa dolna czesc jamy ustnej jest obolala dzis, pale duzo bo czasem 2 paczki na dzien. ten guz jest bardzo duzy i ma nieregularna budowe, sam z siebie nie boli jednak dzis leko obolaly jest sam guz albo jego okolice, przy nacisku prawie nigdy niebolal. Guz mam dokladnie od 26.01.2007. aa i te zgrubienia ropne mam tylko czasem, a guz jest coraz wiekszy moim zdaniem. Tam gdzie zaczyna sie jezyk ten wlasciwy to czasem mnie boli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 6:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a nie pomyślałeś przez ten cały czas, zeby się wybrac do lekarza?
chyba nie boisz się, że lekarz każe Ci przestać palić?
skoro guz jest coraz większy, to może stwarzac później zagrożenie. wiesz, rózne rzeczy się zdarzają, bardziej groźne lub mniej, ale warto, żeby to lekarz obejrzał.
aha, to promieniowanie do ucha tez nie jest pozytywnym symptomem.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Amen



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli waszym zdaniem co to moze byc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 3:10 am    Temat postu: czy leci z nami lekarz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz umrzeć.
Tak jak każdy.
Z głową nie ma żartów.
Wybierz się co prędzej do lekarza, bo trafisz na chirurgie.

Stany zapalne w jamie ustnej możesz podleczyć naparem z szałwi, ale skoro tyle palisz, to dym utrudnia prawidłowe gojenie się i tak jak napisałem wyżej .....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Amen



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 3:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki.

Za tydzien pojade do lekarza bobede mial wiecej czasu, ciekawe co za syf mi tam rosnie :] Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alisa



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 7:32 pm    Temat postu: Guzek w nodze :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio, a dokładniej jakiś tydzień temu zauważylam u siebie na nodze siniak.Zdziwilam sie bo nie stuknelam sie nigdzie, a pozatym to jest na wewnetrznej stronie uda więc trudno o stuknięcie i napewno bym to poczuła. I kiedy totknelamto miejsce to w środku tego siniaka wyczułam guzek.Tylko że nic mnei nie bolało.Miałam nadzieje że to zwykłe obicie i samo zejdzie, ale nie zeszło. Teraz sine jest tylko na około guzka a w środku, jak dotykam do guzka to mnei boli i wydaje mi sie (choć może mi sie tylko wydawać) że sie powiększył. Ten guzek nie jest w skórze, nawet nie jest widoczny. Czuć go dopiero jak sie dotknie i on jest dość głęboko to znaczy jest pod skórą . Boje sie bo koleżanka powiedziała że to może być mięśniak, a wizyte u lekarza mam dopiero za trzy dni. Chciałabym wiedzieć czy to może być coś poważnego.Moge liczyć na pomoc?Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group