Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy ryzykować?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Sprawy łóżkowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamila111



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 1:07 pm    Temat postu: czy ryzykować? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nietypowe pytanie. W sumie chciałam zapytać co wy moje drogie myślicie i co zrobiłybyście na moim miejscu. Wybieram się z chłopakiem na wakacje nad morze. Z chlopakiem i paczką znajomych. Wiadomo, czas tylko we dwoje, imprezy, morze i ...seks. I tu pojawia sie problem, dużo o tym rozmawialiśmy i wyobrażalismy sobie jak byloby pieknie. Od dawna planowane wakacje i my dwoje, sami. Niestety wypadlo tak, ze moj narzeczony urlop dostał od 10 lipca. I tu pojawia sie problem. Moje cykle trwają 32 dni. Ostatni okres miałam 23 maja, wiec z moich obliczen wynika ze w sierpniu akurat od 7 do 17 ( wiem, ze dlugi czas ale ja zawsze jestem BARDZO oostrożna) mam dni plodne. Jestem bardzo bojaźliwa, nie chce zajść w ciąze, Obserwuje swoj organizm juz od roku, cykle mem regularne. Mimo wszystko boje sie bardzo a zarazem bardzo bym chciała. Mamy tydzien tylko dla siebie a tu akurat dni plodne, owulacja w srodku wyjazdu. Jak myslicie? Czy kchałybyscie sie na moim miejscu? Czy to za duze ryzyko? Czy ktoś moglby mi przemowic do rozzumu? Obliczyć i upewnić mnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kamila111 napisał:
Czy kchałybyscie sie na moim miejscu

a dlaczego nie?
od czego sa gumki?
tabletki?
globulki?
sex nie moze byc wiecznym strachem i obawa a przyjemnoscia.
jesli pojedziesz z mysla " obym tylko nei zaszła w ciaze" to lepiej wogole nie podchodzic do tych spraw bo popsujesz nastroj i sobie i chłopakowi.
nie rozumiem Twoich obaw.
jesli sie zabezpieczycie i bedziecie uwazac to nei ma mowy o zadnej ciazy Smile.

Kamila a kalkulatory na necie pokazuja ze dni płodne masz 7-14 lipca, zakładajac ze okres wypadnie na 24.06. chyba ze jakos inaczej liczysz.

tak czy siak o ciaze sie nie martw. zabezpieczenie to podstawa, no i pamietaj zeby po % pamietac o nim Wink bo z tym to raczej kiepsko u coponiektorych Mr. Green
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamila111



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 11:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wind. Oczywiście, ze z zabezpieczeniem! Zapomniałam ze pomimo tego się boje, zawsze się zabezpieczamy, po przejściach z moimi chorymi akcjami i martwieniem się. Teraz już zawsze z gumka, a mimo to boje się ze w dni płodne pęknie, ja jestem pechowym czlowiekiem Razz Poza tym nigdy nie pozwalam mojemu chłopakowi kończyć we mnie, a mimo to są obawy. Nigdy nie staram się nimi psuć humoru, ani nastroju dlatego zawsze po fakcie do mnie to dociera. Może upewnię się tymi globulkami, może to pomoże , chciałabym spędzić te kilka dni również w taki sposob Very Happy Tez patrzylam an te kalkulatory w internecie ale mam taki an komputerze ktory prowadze od roku i on wlasnie tak wskazuje. Ale jesli do 14 to chociaz 15 bede ociupinke lepszej mysli.

Ja jade w sierpniu, znalazlam jeden kalkulator na 3 miesiace w przod
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 9:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kamila nie przejmuj sie tak na zapas.
ja w te kalk. to za bardzo nie wierze.
nie ma to jak własna obserwacja organizmu.
sama widzisz jak zmienia sie konstystencja sluzu, czy odczuwasz kłucia jajnikow itp a kalkulator? co on moze Razz ? chyba tylko wyliczyc i to nie zawsze trafnie.
mowie Ci: obserwuj sama swoj organizm i zadne liczydła nie beda potrzebne.
a o globulkach pomysl tylko uprzedzam ze one sie bardzo pienia i moze to troche niefajnie wygladac..jak Ci cieknie...piana ...z .... no wiesz.. Rolling Eyes ale chronic - chronia a w połaczeniu z gumka to juz wogole nie przejmuj sie ciaza.
ps- skoro tak bardzo boisz sie ciazy to moze idz do gin po tabletki anty?
chyba ze rzadko uprawiacie sex..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamila111



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 12:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też w te kalkulatory nie wierze, za bardzo. Ale tak samo moj sluz nigdy nie jest taki jak w opisach slozow plodnych czy nie plodnych. W przypadku moich 32 dniowych cykli, owulacja wypada w 16 dniu tak? i zawsze na zapas 4 dni w przod i w tyl?czyli od 12 dnia cyklu do 20? Boje sie ale tabletki anty odpadaja, ja studiuje on jest w moim rodzinnym mieście. Widujemy sie w weekendy i nie zawsze uprawiamy seks ( przez moje strachy). Globulki się pienią, ale czy sprawiaja jakis dyskomfort przez to dla partnera lub mnie? Moze sie dowaze jesli mowisz ze nie ma sie czym przejmowac na zapas. A i czy te globulki są na recepte?? Wiem, że nie w tym temacie ale tak przy okazji pytam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 3:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kamila co do dyskomfortu..hmmm..
no chyba jakis jest bo co za przyjemnosc jesli wylatuje piana z pochwy..?! ale z 2giej strn wiesz ze globulka zadziałała i mozecie spokojnie oddac sie chwili.
globulki o ktorych pisze to Patenex Oval, sa bez recepty ale moga opoznic okres lecz nie koniecznie Smile
naprawde Ci je polecam jesli tabsy odpadaja, no chyba ze wystarczy sama gumka i ostroznosc Smile

co do owulacji..to nie jest do konca tak ze akurat w połowie cyklu wypadnie. moze zdarzyc sie ze bedziesz ja miała 12dc, a moze wystapic i 18. tylko monitoring cyklu jest w stanie okreslic czy jest owulka czy juz sie skonczyła, no i jeszcze testy owulacyjne.
ale zakładajac ze cykle sa regularne to mniej wiecej 16dc +/- pare dni ,tak jak napisałas Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamila111



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 6:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Globulki to dobry pomysl, mysle ze nie sa w sanie przeszkodzic nam w przyjemnosci hehe:D A te testy owulacyjne na czym polegają? Moglabym taki zrobic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kamila testy owulacyjne sa po to zeby okreslic kiedy dokładnie wypada owulacja, jesli:
a) staracie sie o dziecko (u was odpada)
b) boisz sie ciazy i chcesz byc zabezpieczona na maxa w tych dniach.
dodam ze one sa dosc drogie wiec nie wiem czy warto wywalac kase, chyba ze zamowisz z internetu ale takich nie polecam.
radze isc po globulki+gumka i bedzie git Smile
naprawde nie masz czym sie przejmowac.
ps- teraz sie boisz ciazy a jak obudzi sie instynkt to wtedy bedziesz pragneła zeby @ nie przyszedł.
tak zawsze jest Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamila111



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 11:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno tak będzie hehe:)Wtedy narzekać będę ze tak trudno zajśćSmile A jak myślisz globulki kupić teraz i przetestować czy zabrać na wakacje? Chyba nie są drogie co nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klementyna



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 2:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja radzę przetestować najpierw na sobie te globulki. Mi osobiście odpowiadają, ale moja przyjaciółka użyła pierwszy raz z chłopakiem i miała zepsuty wieczór, bo dostała uczulenia i bardzo ją piekło. A koszt ok. 15 zł za 6 sztuk jeśli dobrze pamiętam.
Jak na mój gust może są trochę kłopotliwe (bo trzeba odczekać te 10 minut, aby globulka się rozpuściła, no i ta piana jest śmieszna i zostawia lekko widoczne plamy- spierają się samą wodą), ale w połączeniu z gumką dają naprawdę bezstresowy seks i przy okazji nawilżenie;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Sprawy łóżkowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group